Günlük protein ihtiyacı nasıl karşılanır?

elpatron4612

Hectopat
Fitnessa başlayalı 1.5 ay oldu 180 boyum 79 kilom var günlük protein ihtiyacım hesaplamalara göre 206 gram çıktı bunu günlük olarak nasıl karşılarım? 1 haftadır 2 veya 3 yumurta kırarak beyaz peynirli omlet yapıyorum tavuk pirinç ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavuk, pirinç, tavşan, dana kuzu her türlü hayvan işte. Müsait yerin varsa bir kaç çift tavşan alabilirsin. Beslemesi ve barındırması kolay ve tek seferde dört beş yavru yapabilirler. Yılda üçe yakın da çiftleşirler. Yani yılda bedavadan 15'e yakın tavşanın oluyor tek çiftten. Mantıklı iş. Evdeki doğal artıklardan da beslenir yerdeki çimenden de.

Fitnessa başlayalı 1.5 ay oldu 180 boyum 79 kilom var günlük protein ihtiyacım hesaplamalara göre 206 gram çıktı bunu günlük olarak nasıl karşılarım? 1 haftadır 2 veya 3 yumurta kırarak beyaz peynirli omlet yapıyorum tavuk pirinç ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum.

Hocam eğer definasyon da değilseniz kilonuzun 1.5-2 katını alsanız yeterli olur. Benim beslenme listem; 10 yumurta 6 tam 4 beyaz - 200 gram lor - 1 lt yağsız süt - 200 gram mercimek - antrenman günüyse antenman öncesi 100 gram beyaz pirinç (ölçüler çiğ) antrenman sonrası 100 gram pirinç.

Hocam eğer definasyon da değilseniz kilonuzun 1.5-2 katını alsanız yeterli olur. Benim beslenme listem; 10 yumurta 6 tam 4 beyaz - 200 gram lor - 1 lt yağsız süt - 200 gram mercimek - antrenman günüyse antenman öncesi 100 gram beyaz pirinç (ölçüler çiğ) antrenman sonrası 100 gram pirinç.
Maşallah hocam 10 yumurta nedir 😂 bilgi için teşekkürler

Tavuk, pirinç, tavşan, dana kuzu her türlü hayvan işte. Müsait yerin varsa bir kaç çift tavşan alabilirsin. Beslemesi ve barındırması kolay ve tek seferde dört beş yavru yapabilirler. Yılda üçe yakın da çiftleşirler. Yani yılda bedavadan 15'e yakın tavşanın oluyor tek çiftten. Mantıklı iş. Evdeki doğal artıklardan da beslenir yerdeki çimenden de.
Hiç yer yok kral ya protein tozu almayı düşünüyorum

Maşallah hocam 10 yumurta nedir 😂 bilgi için teşekkürler.

Hiç yer yok kral ya protein tozu almayı düşünüyorum.

Alacağın kalorinin yüzdelik. Yüzdelik kısmı proteinden oluşuyor. Yağsız kütle X 2.2 gibi yapan var, bence çok ağır yapmıyorsan kg X1.8-2 arası iyi gibi ben öyle yapıyorum. 160 gram alsan 130 gram hayvansal kalan 30 bitkisel protein olabilir mesela, aslında bütün dağılımı nasıl yapacağını sen planlıyorsun. Brn yumurta tercih etmiyorum yağsız pek yiyemediğim için 600 gram tavuk göğsü yaklaşık 130-135 gram protein içeriyor, yumurtaların kaç gram olduğu önemli, balık, et ve hindi de tercih edebilirsin.

Hiç yer yok kral ya protein tozu almayı düşünüyorum

Yer olsa zevkli de olur aslında da yapacak bir şey yok. Hem protein tozundan da markette satılan tavuktan da sağlıklı olurdu.

Geri
Yukarı