Günlük rutinlerde isteksizlik ve odaklanamama

wontagadra

Hectopat
Şu son zamanlarda günlük yapmam gereken işlerimde aşırı bir isteksizlik var ve odaklanamıyorum. Masa başına geçtiğimde daralıyorum ve enerjim düşüyor. Kuruntular beynimi yiyip bitiriyor. Sonrasında masayı terk ediyorum. Bu 3-4 gündür böyle. Ara vermek istiyorum birkaç gün fakat yapmam gereken birçok şey var. Ne yapmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum. (Psikoloğa ya da doktora görün vs. demeyin)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu son zamanlarda günlük yapmam gereken işlerimde aşırı bir isteksizlik var ve odaklanamıyorum. Masa başına geçtiğimde daralıyorum ve enerjim düşüyor. Kuruntular beynimi yiyip bitiriyor. Sonrasında masayı terk ediyorum. Bu 3-4 gündür böyle. Ara vermek istiyorum birkaç gün fakat yapmam gereken birçok şey var. Ne yapmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum. (Psikoloğa ya da doktora görün vs. demeyin)
Aynı sorun bende 2 yıldır var. Hocalardan bu yüzden azar işitiyorum ve her gün okula geç kalıyorum.

Yaşadığımız ülkede kendi işini, sevdiği işi yapabilen ya da istediği yerde okuyabilen, bulanabilen insan çok az. Genelde istemediğimiz mekanlarda bulunmak ya da istemediğimiz işleri yapmak zorunda kalıyoruz. Bence bütün mesele kafaya takmamakta ve durumu kabullenmekte. O kabullenişten sonra bunları problem olarak görmüyorsunuz ve hayatınıza devam ediyorsunuz. Ben evden çıktığım an kendi kendime ''bugün de bitti'' diyorum. Daha ilk dakikada kafamda günü bitiriyorum. İş sonrası sevdiğim kişiler takılıyorum. Sevdiğim işleri yapıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı