Günlük Vaka sayısı 80 bini aştı

Okullar vesaire kapanır diye boşuna umutlanmayın bence. Ben de önceden öyleydim ama kendimi kötüye alıştırmaya başladım, öneririm :D
Bu zamana kadar kapatmayan hiç kapatmaz.

Vaka sayısı değil, ölüm sayısı önemlidir.
Nezle vakası arttı diye kapanma olur mu mesela?

Kapan kapan nereye kadar? Sonsuza kadar evde mi kalacağız? Bazı ülkeler komple kısıtlamaları kaldırıyor bile.

Bakın size ne anlatacağım, dün gece aradılar babamı ve ikinci testi de pozitif çıktı fakat babama maske, mesafe ve hijyen kurallarını koruyup hayatınıza devam edin dediler.
Bu ülke artık umursamıyor bu illeti. Ölen ölsün, kalan kalsın, ekonomiye darbe vurulmasın derdindeler.

Diğer ülkeler de pek umursamıyor sanırsam. İngiltere maskeyi bile kaldırıyor. Almanya, Fransa daha katı fakat büyük kapanmalar söz konusu değil inanılmaz vakalara karşı (özellikle Fransa) fakat Fransa hem 3.dozu hem de aşı pasaportunu zorunlu kıldı, Negatif test kurtarmıyor artık bakalım sonuçları birkaç haftaya gözükür.

Diğer ülkeler de pek umursamıyor sanırsam. İngiltere maskeyi bile kaldırıyor. Almanya, Fransa daha katı fakat büyük kapanmalar söz konusu değil inanılmaz vakalara karşı (özellikle Fransa) fakat Fransa hem 3.dozu hem de aşı pasaportunu zorunlu kıldı, Negatif test kurtarmıyor artık bakalım sonuçları birkaç haftaya gözükür.
Dünya genelindeki artık fazla kişi tarafından umursamıyor. Devlet Tek başına maksimum yasak koyar ama hastalığı engelleyemez.

Dünya genelindeki artık fazla kişi tarafından umursamıyor. Devlet Tek başına maksimum yasak koyar ama hastalığı engelleyemez.
Kapanmayalım da zaten. O kadar aşıyı boşuna mı olduk, psikolojik sıkıntılar baş göstermeye başladı insanlarda. Eğer dedikleri gibi hafif geçiyorsa artık manasız. Kalabalık ortamda tak maskeyi devam hayata umudum yaza maskeyi de atmamız yönünde.

Geri
Yukarı