Günümüz için en düşük RAM kaç GB olmalı?

Açabilir ancak tek modül (64 bit veri yolu) stabilite, ideal besleme, %1 low FPS için kesinlikle yetersiz. 8 GB RAM günümüzde çoğu işe yeterlidir ancak 2x4 GB şeklinde çift kanalda işlemci beslersen.
Evet, dropları zaten görebiliyordum. Ama biz sona çektiğimiz için (ETS 2'de yüzde dört yüz ölçekleme gibi) oluyordu.
Arkadaşımın sisteminde 16 GB modülün 8 GB'sini görmediği zaman zor fark etmiştim. Oyundan oyuna da değişiyor.

Sadece oynatmada tek 8 yetiyor zaten. Yoksa tek modülle akması biraz sorunlu oluyor.

GTA'da hiç fark edemedim bana göre 16 ile aynıydı.
Yine diğer donanıma göre değişebiliyor.
Oyun içinde kullandığın çözünürlük ve grafik kalitesinden tut, arka planda açık bıraktığın uygulamalara kadar hepsi RAM'e vurur. Donanımın da elbette ki etkisi olabiliyor, basit örneklerden biri olarak ekran kartının VRAM'i yetmediği durumlarda kalan kısmın telafi edilebilmesi için de ana sistem belleğinden ek veri çekmek durumunda kalabiliyor sistem, bu gibi durumda yine bellek kullanımı da bu oranda çalışan uygulamanın istediği şekilde hızlı bir şekilde artabiliyor. Kendimden bilirim, Crysis Remastered (No Denuvo) sürümünde bile 'Can It Run Crysis' ayarlarında (Extreme olarak sayılır) 6GB VRAM yetmediği için bellek kullanımı Very High'da ortalama 7-8 GB aralığında gezerken bu ayarda 9.5-10 GB seviyesine kadar çıkabildiğini yine oyun içinde canlı bir şekilde gözlemleyebildim, benzer durum Rise Of The Tomb Raider DX12 Very High ayarları için de geçerliydi, 9.5-10GB'lara kadar ciddi bir RAM kullanımı mevcuttu ama neyse ki performans anlamında şu ana kadar şikayetim olmadı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı