Günümüzde 1000-1500 TL arası para ile normal bir sistem toplamak mümkün mü?

ShinobiTech

Femtopat
Bu sistem ile amacım video izlemek, araştırma yapmak ve sitem için yazı yazmak olacak.
En fazla Photoshop, After Effects gibi programları kullanabilirim nadiren. Laptop baktım ancak en kötü laptop bile 2000 TL kadar neredeyse ve işime hiç yaramaz gibi.
Ben basit, ufak, fazla yer kaplamayan, hoş gözüken ve aynı zamanda istediğim şeyleri yapabileceğim hep odamda duracak bir sistem toplamak istiyorum ve buna da en fazla 1000-1500 TL para vermek istiyorum. Bu mümkün mü, yardımcı olursanız sevinirim.
(Kendim biraz göz attım parçalara falan, araştırdım da fakat pek anlayamadığım için doğru düzgün bir şey yapamadım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Duygularıma, düşüncelerime tercüman olmuşsunuz :D
Katılıyorum.
Edit: İleriye dönük olmaz fakat fazlasıyla iş görür.
Ben biraz ileriye dönük olmasını tercih ediyorum. :D
İşlemci pek güven vermedi açıkçası, iyi imiş ancak güven vermeyen bir şeyler var. Parayı 2000 TL'ye çıkarabilirim, HDD'ye gerek yok benim için gereksiz. SSD yeterli. Ben bu ufak bilgisayarım ile en az 5 yıl boyunca ufak geliştirmelerle rahat şekilde iş yapmak istiyorum Bunlara göre verebileceğiniz bir tavsiye var mı?

Ben biraz ileriye dönük olmasını tercih ediyorum. :D
İşlemci pek güven vermedi açıkçası, iyi imiş ancak güven vermeyen bir şeyler var. HDD'ye gerek yok benim için gereksiz. SSD yeterli. Ben bu ufak bilgisayarım ile en az 5 yıl boyunca ufak geliştirmelerle rahat şekilde iş yapmak istiyorum Bunlara göre verebileceğiniz bir tavsiye var mı?

Buyurun ileriye dönük :D
Edit: Ortalık karışmıştı sağlam bir düzenleme yaptım.

Ekran kartı ve HDD'yi çıkarıp işlemci olarak bir tane AMD APU işlemci koysam nasıl olur, iş görür mü?
Photoshop falan açar mı sence?
O Xeon'lu sistem yapacağınız işe bağlı olarak Photoshop açar. Kasabilir ama. APU sistemler zorlanırlar PS'de.
Fena değil...
PSU yok, olursa süper sistem. Ellerinize sağlık. Teknobiyotik önermiyorum ama.

Çin üzerinden alabilirim derseniz Xeon E5 2620 V3-X99-Server RAM setleri 750-1000 (RAM farkına göre değişiyor) o tarz bir şey alınabilir.

Soğutucu olarak yine Çin üzerinden Snowman MT-4 mantıklı gibi.

mATX anakart alırsanız çok büyük olmayan mATX bir kasa alırsanız çok yer kaplamaz.

Ekran kartı kalan bütçeye göre ikinci el tercih yapılabilir.

PSU olarak C4 olmayan 400-500W PSU yeterli olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı