Günümüzde neden arabalarda halojen sarı far ampulü kullanılıyor?

masQee

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 2600
Gigabyte GTX 1660 SUPER
Asus Prime B450m
Kioxia 500 gb m2 SSD
Meslek
Veri Tabanı Programcılığı
Arkadaşlar herkese iyi günler. Günümüzde neden hala sarı halogen ampul kullanılıyor? Audi, Mercedes, BMW bazı modellerinde LED far var. Ama Volvo'ya baktığımızda halogen far kullanılıyor. Acaba her hava koşuluna uygun olduğundan dolayı mı? Herkesin merceksiz LED far kullanmaya başlaması normal bir durum mu? Kendi aracımda LED kullanıyordum halogene döndüm bir türlü alışamadım sarı renge. Merak ettiğimden böyle bir konu açma gereksinimi duydum.

Avrupa standartları gereği hocam LED daha az ısınıyor belki çoğu markanın bir anda geçmeşi normaldir bir de bu dediğiniz markaların en ucuz sıfır fiyatı 950k oda yok bayilerde en boş en baz paketlerde var ona da 20k vererek opsiyonlatabiliyorlar sonuçta her modelde veya pakette aynı hizmeti sunamazlar.

Sarı halojen farlar diğer ışıklara göre daha az göz yorucudur ve daha iyi görüş sağlar. Tabii dediğiniz gibi sis, kar veya yağmurlu havalarda da daha iyi görüş sağlıyorlar. Aslında tamamen güvenlik açısından kullanılıyor ki Volvo gibi bir şirketten de bu bekleniyor.

Sarı halojen farlar diğer ışıklara göre daha az göz yorucudur ve daha iyi görüş sağlar. Tabii dediğiniz gibi sis, kar veya yağmurlu havalarda da daha iyi görüş sağlıyorlar. Aslında tamamen güvenlik açısından kullanılıyor ki Volvo gibi bir şirketten de bu bekleniyor.

Hiçbir alakası yok hocam 20 milyon TL'ye satılan zırhlı bir S680 V12 Mercedes'te LED farlar var şimdi Volvo güvenliği düşünüyor da Mercedes düşünmüyor mu şu Volvo algısını çıkarın kafanızdan.

Hiçbir alakası yok hocam 20 milyon TL'ye satılan zırhlı bir S680 V12 Mercedes'te LED farlar var şimdi Volvo güvenliği düşünüyor da Mercedes düşünmüyor mu şu Volvo algısını çıkarın kafanızdan.
Volvo algısı yapmıyorum, sarı halojen farlar neden kullanılır diye basit bir araştırma yaptığınız zamanda dediğim şeyler karşınıza çıkar. Muhalefet olmak için muhalefet olmayın.

Halojen arabalar LED ile uyumlu olmadığı için eski tasarımlarda LED kullanılamıyor.
Mercek LED ile uyumlu değil, halojen için tasarlandı çünkü.

Yeni arabalarda ise hem daha verimli olduğundan hem de mercek gerektirmediğinden LED kullanılıyor.
Ayrıca LED ile çok daha hassas kontrol yapılabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Volvo algısı yapmıyorum, sarı halojen farlar neden kullanılır diye basit bir araştırma yaptığınız zamanda dediğim şeyler karşınıza çıkar. Muhalefet olmak için muhalefet olmayın.

Hocam bırakın bu işleri yanlış bilgi vermeyin karda buzda çamurda asla iyi görüş sunmazlar ve çoğu sarı ampul olan araçta far yıkama yok ve son çıkan LED teknolojileri sadece yolu şeriti tabelayı karşıdan gelen araç harici diğer yolu gibi gibi çok fazla seçenekle kullanabiliyorsunuz halajon araç far kestiğinde maliyeti düşük diye satılan bir şey şu anki dönemde.

Son düzenleme:
Hocam bırakın bu işleri yanlış bilgi vermeyin karda buzda çamurda asla iyi görüş sunmazlar ve çoğu sarı ampul olan araçta far yıkama yok ve son çıkan LED teknolojileri sadece yolu şeriti tabelayı karşıdan gelen araç harici diğer yolu gibi gibi çok fazla seçenekle kullanabiliyorsunuz halajon var araç far kestiğinde maliyeti düşük diye satılan bir şey şu anki dönemde.
Siz çok iyi biliyorsunuz tamam hocam, iyi akşamlar size.

Geri
Yukarı