Güray Hipertrofi 1 alternatifi önerisi

Baran murat

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Pull up hareketi için alternatif ne yapabilirim? Pull up yapamıyorum.

IMG_20230904_170705.jpg

Daha pull up yapamazken neden böyle ileri seviye bir program uyguluyorsunuz? Bu programı kullanmayın, daha basit ve yeni başlayanlar için internette fazlasıyla içerik mevcut. Bununla devam ederseniz gelişim sağlayamazsınız ve muhtemelen sakatlanırsınız...

RIR, Failure ve drop set gibi uygulamalar yapmanıza gerek yok. Bunlarla kafanızı karıştırmayın... Aslında 15-20 tane nizami şınav çekebiliyorsanız barfiks çekebilirsiniz. Önce nizami şekilde şınav ve barfiks sayınızı arttırmaya çalışın daha sonra ağırlık kaldırmaya daha fazla yoğunlaşabilirsiniz.

Pull up alternatifi diye bir şey yok. En iyi simüle eden hareket lat pull down dur fakat pull up ın yerini tutmaz. Pull up en temel birkaç hareketten birisidir ve ağırlık kaldırmaya başlamadan önce en az 12 nizami tekrar yapabiliyor olmanızı şiddetle tavsiye ederim. İyi antrenmanlar...

Teşekkürler 2 aydır zaten Full body program yapiyorum şu sekilde.

1)bacak

-Leg extancion.
-Leg curl.

2) göğüs.

-Bench press.
-Bazen machine fly bazen cable fly.

3) sırt.

-Lat pull down.
-Seated row machine.

4)omuz

-Shoulder press machine.
-Lateral raise machine.

5) biceps.

- Barbel curl (21)
-İncline dumble curl.

6) triceps.

-Push down (düz bar)
-Lying barbell triceps extensions.

Nasıldır acaba bu program bununla devammı edeyim.

Güzel, haftada kaç gün yapıyorsunuz? Bir de serbest ağırlıklar yerine belli bir süre daha muadili makinelerden devam edebilirsiniz. Örneğin barbell yerine curl machine veya bench press yerine chest press machine. Lying barbell tricep için de cable da düz barı başınızın üzerinden aynı şekilde yapabilirsiniz.

Antrenmanın sonuna yapabildiğiniz kadar barfiks barına asılı kalın ve kendinizi çekmeye çalışın, yapamasanız bile. Çok faydası olacaktır...

Güzel, haftada kaç gün yapıyorsunuz? Bir de serbest ağırlıklar yerine belli bir süre daha muadili makinelerden devam edebilirsiniz. Örneğin barbell yerine curl machine veya bench press yerine chest press machine. Lying barbell tricep için de cable da düz barı başınızın üzerinden aynı şekilde yapabilirsiniz.

Antrenmanın sonuna yapabildiğiniz kadar barfiks barına asılı kalın ve kendinizi çekmeye çalışın, yapamasanız bile. Çok faydası olacaktır...

Bir gün gidiyorum bir gün gitmiyorum dediğiniz hareketleride onları yapıyordum zaten ama değiştirdim farklı bir şeyler denemek için yemektede çok dikkat etmiyorum ama gelişim yine de olur galiba.

Bir gün gidiyorum bir gün gitmiyorum dediğiniz hareketleride onları yapıyordum zaten ama değiştirdim farklı bir şeyler denemek için yemektede çok dikkat etmiyorum ama gelişim yine de olur galiba.

İlk yılınızda yedikleriniz fark etmeksizin gelişirsiniz ama şimdiden yediklerinize dikkat edip disiplini oturtursanız ilerisi için alışmanız daha kolay olur. Ben mesela abur cuburu, gazlı içecekleri falan bir anda kestim ve artık yiyemiyorum bile onları, midem almıyor, karnım ağrıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı