Gürcistan’dan Xbox almak

emirhanbalci09

Femtopat
Öncelikle merhabalar ben yazın Rize’ye tatile gitmek istiyorum. Bu tatilim sırasında Batum'a gidip Xbox Series X almak istiyorum. gümrüğe takılır mı? Kendi malım desem veya Rize’den otobüs gider mi Batum'a? Batım'da fiyatlar nedir? Xbox Series X kol ve ortalama oyun fiyatı nedir?

Ben sınıra çok yakın bir yerde yaşıyorum. PS5 için gideceğim bende ama sınırların açılmasını bekliyorum. Gümrüğe takılmaz bu arada. Ben çantama koyup getireceğim kutusundan çıkartıp.

Hocam merhaba öncelikle. Gümrüğe takılmaz diye biliyorum. Yanlış bilgi vermiş olmuyayım ama bildiğim kadarıyla yurtdışından gelen teknolojik cihazların vergisi oluyor diye biliyorum. Ama dediğim gibi daha iyi bilen biri elbet cevap verecektir. Onun dışında Gürcistan'daki tam fiyatları bilmiyorum ancak Türkiye'de fiyatı 8000-8200TL gibi bir fiyat sadece konsolun fiyatı. Bu da 3359 Gürcistan Larisi yapıyor. Tabii orada'ki vergi nasıl işliyor tam bilmiyorum.

Hocam merhaba öncelikle. Gümrüğe takılmaz diye biliyorum. Yanlış bilgi vermiş olmuyayım ama bildiğim kadarıyla yurtdışından gelen teknolojik cihazların vergisi oluyor diye biliyorum. Ama dediğim gibi daha iyi bilen biri elbet cevap verecektir. Onun dışında Gürcistan'daki tam fiyatları bilmiyorum ancak Türkiye'de fiyatı 8000-8200TL gibi bir fiyat sadece konsolun fiyatı. Bu da 3359 Gürcistan larisi yapıyor. Tabii orada'ki vergi nasıl işliyor tam bilmiyorum.

PS5 4000 lira orada. Series X'in fiyatına bakamadım çünkü orada da stok yokmuş.

Mesela Xbox One S orada 2200 lira, PS4 Slim ise 2500 lira.

PS5 4000 lira orada. Series X'in fiyatına bakamadım çünkü orada da stok yokmuş.

Mesela Xbox One S orada 2200 lira, PS4 Slim ise 2500 lira.

Anladım. Yani bakın mesela dediğim gibi ülkemizdeki fiyatı Xbox Series X'in 8200 falan aynı şekilde PlayStation'da öyle Playstation 5 fiyatı, teknik özellikleri ve modelleri, PS5 en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da. Kargo ücretsiz, hemen satın al.. Microsoft Xbox Series X fiyatı, teknik özellikleri ve modelleri, Xbox Series X en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da. Kargo ücretsiz, hemen satın al. Tabii ki farklı sitelerde falan biraz daha farklı olabilir ama PlayStation 5 orada 4000 Gürcistan Larisiyse Xbox Series X'de o civarlarda'dır diye tahmin ediyorum daha kapsamlı bir araştırma ile tam fiyatını bulabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Mesut Çevik'in bu konuda bi videosu vardı "Gümrük yine de alınıyor" gibilerinden. Ama kutusunu çıkarıp soksanız alınmaz heralde. Getiren tanıdığım var. 3 kişi gidip 2 tane Xbox getirdiler kutusundan çıkarıp.

Anladım. Yani bakın mesela dediğim gibi ülkemizdeki fiyatı Xbox Series X'in 8200 falan aynı şekilde PlayStation'da öyle Playstation 5 fiyatı, teknik özellikleri ve modelleri, PS5 en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da. Kargo ücretsiz, hemen satın al.. Tabii ki farklı itelerde falan biraz daha farklı olabilir ama PlayStation 5 orada 4000 Gürcistan larisiyse Xbox Series X'de o civarlarda'dır diye tahmin ediyorum daha kapsamlı bir araştırma ile tam fiyatını bulabilirsiniz.

3700 ila 4000 arasında değişiyor. Ben bir sitede 3700 lari de görmüştüm. Orada çok vergi yok.

Geri
Yukarı