Güreş için fiziğin yeterli olup olmadığı nasıl anlaşılır?

1.79 diyorsan 1.73 falansındır. ''Fizik yeterli mi'' diye bir şey yok, siklet bu yüzden var. 50 kg adamın karşısına 100 kg birisini koymazlar.
Kilo fazla gibi, meraktan soruyorum yağ oranın kaç?

1.79 diyorsan 1.73 falansındır. "fizik yeterli mi" diye bir şey yok, siklet bu yüzden var. 50 kg adamın karşısına 100 kg birisini koymazlar.
Kilo fazla gibi, meraktan soruyorum yağ oranın kaç?

179 deyipte 173 nereden cikardiniz anlamadim zaten 100 kg bir kisinin karsisina 50 kg adam koymalarinida beklemiyorum yağ oranimi bilmiyorum.

179 deyipte 173 nereden cikardiniz anlamadim zaten 100 kg bir kisinin karsisina 50 kg adam koymalarini da beklemiyorum yağ oranimi bilmiyorum.
Yanlış anlamayın size özel söylemedim genelde öyle oluyor. Bu şekilde ''fiziğim yeterli mi'' diye sorduğun için de siklet olduğunu söyledim.
Yani 150 kilo olsan da sikletin de birisini bulursan yapabilirsin.
Yağ oranı önemli, 150 kg olup da bu kilonun yarısı kas olan var ama yarısı yağ olanlar da var onu da bu yüzden sordum. Yağ oranı yüksek birisi bırak güreşmeyi hareket etmekte bile zorlanır.
Ama bu kiloya da çok yağ oranı beklemiyorum yani evet, yapabilirsin.
Spora başlayınca antrenörün senin fiziğine ve amacına göre bir program hazırlayıp verir herhalde, görmeden tartmadan, kondisyon var mı yok mu spor geçmişi ne durumda vs. buradan bir şey demek mümkün değil.
Spora başlayana kadar esneme, gerilme gibi hareketler yap, şınav, mekik ve barfiks gibi temel egzersizler de iyi olur.

Görmeden bilemez kimse. 0 kas full yağ 10 basamak zor çıkan 82 kilo da var minderde milleti yerden yere vuran 82 kilo adam da.

Geri
Yukarı