Gürültü şikayetleri ciddiye alınıyor mu?

Carnage86

Kilopat
Makaleler
22
Yer
İzmir
Merhabalar.

Apartmanımızın altında bulunan dükkanlar sabah akşam dışarıya sesli müzik yayını yapıyorlar. Çevredeki komşular da, kendimiz bizzat da uyardık, kavga edenler ve polise şikayet edenler oldu ama nafile. Hala bildiklerini okuyorlar. Kesinlikte laftan ve nezaketten anlamayan kıro tipler. Aynı adamlar sokakta bir kadını dövdüler, kadının burun kemiği kırıldı ama adamlardan korktuğu için şikayetçi olmadı. Bu kadar aşağılık adamlar.Bu adamları tanımlamaya kalksam küfürlü ifadeler kullanmam gerekir ve hiçbir küfür de bunlara yetmez. Bu heriflerin çaldığı arabesk müzikle uyandığım oldu ki uykusu inanılmaz derecede ağır bir insanımdır.

Şimdi sorum:

1/Ben bu aşağılık yaratıkları polise şikayet ettiğimde büyük ihtimalle ciddiye alınmayacağım. . Polis ve zabıta gerektiği kadar ilgilenmeyince ne yapabilirim?

2/Apartmanda imza toplatmaya çalıştığımda kimse yanaşmıyor. Ya "Şikayet etsen denasıl olsa ilgilenmeyecekler." ya da "bunlar belalı tipler uğraşılmaz" deniyor. Bu konuda ne yapabilirim.

3/Hukuki yollardan çözemediğimiz problemi bir grup toplanıp da kavga etsek, bu adamların yaptığı ağır tahrike girer mi?

4/Gürültü yapan dükkanlardan biri de korsan DVD satıcısı. Duyduğum kadarıyla bir kez ceza da yedi pislik. Korsan ihbar hattı sayesinde bu adamın dükkanını kapattırabilir miyim?

Son düzenleme:
Zaten kavgaya girmek de yapabileceğim bir şey değil. Çünkü ben üç tane adam toplasam bu hanzolar beş dakika içinde kendi memleketlerinden yirmi kişiyi toplarlar. Orman kanunlarında onlar kazanır.

4 Evet mümkün kavgada kemik kırmak iyi değil yaralamaya girer cezası var nerde bu yer? Kapanma saati kaç?

İzmir Üçyol Metro yanı.

Merhabalar.

Apartmanımızın altında bulunan dükkanlar sabah akşam dışarıya sesli müzik yayını yapıyorlar.

Böyle bir durumda en iyi seçenek eğer mümkünse oradan taşınmaktır.
Sonuç itibariyle "sesli müzik yapılabilecek" izni verilmiştir diye düşünüyorum.

Burada en iyi seçenek imza toplayıp sesi/ gürültüyü kıstırmaktır. Onun dışında, şidet asla çözüm olmayacaktır. Hatta işi daha da yukışa götürecektir...

@Carnage86 Bende geçen seneye kadar İzmir'de yaşıyordum. Sakın bulaşma kavgayı aklından bile geçirme. Bunları belediyeler köpek diye toplamalı aslında ama yapacak bir şey yok. Bunlar yaptıkları işi namuslarıyla yapmadıkları için insanların rahatsızlıklarını umarsamazlar para için her haltı yerler. Menemen, Çiğli, Evka-5 bu tür tipleri sık sık görebilirsin.

@Carnage86 Bende geçen seneye kadar İzmir'de yaşıyordum. Sakın bulaşma kavgayı aklından bile geçirme. Bunları belediyeler köpek diye toplamalı aslında ama yapacak bir şey yok. Bunlar yaptıkları işi namuslarıyla yapmadıkları için insanların rahatsızlıklarını umarsamazlar para için her haltı yerler. Menemen, Çiğli, Evka-5 bu tür tipleri sık sık görebilirsin.

Üçyol daha rezil bir yer. Metro yanındaki esnafın tamamı hırbo tiplerden oluşuyor. Buraya bayağı bir şeyler yazardım ama genelleme yapmayı sevmem ve ırkçı biri değilimdir. Kavgayı aklımdan geçiremem zaten pek dediğim gibi benim bulacağım maksimum insan sayısı üçü geçmezken bunlar anında kendi grubundan bir sürü adamı toplar. Zaten kavga edebilecek olsam ne polisi ararım ne de burada başlık açarım. Kendi apartmanımdakilerle imza toplarım ama yan apartmandakiler yanaşmaz.

İlçe emniyet amirliğine gidip şikayetçi olmalısınız bütün bu konular ile alakalı. İşletme sahibini ifade için karakola çağırmaları gerek prosedür bu şekilde işlemekte diye biliyorum.
Ayrıca bu bahsedilen darp edilen bayanında en yakın hastaneye gidip darp raporu alıp hastanedeki polise bunu işlettikten sonra yine en yakın karakola ya da ilçe emniyet amirliğine gidip şikayetçi olmalı. Daha sonra muhtemelen haklarında darp davası açılacaktır. Giderkende şahit bulunabilirse daha iyi olur.
Korsan dvd olayı içinde apartmanca toplu halde işlem yapılırsa daha iyi olur ayrıca tehtit edildik bir kaç kere bu konuda gibi ufak bir detayda eklerseniz sizin açınızdan önemli olur, her hangi bir size karşı yapılacak olan müdahalede direk suçlamanız ve gerekirse tazminat yoluna bile gideceğiniz deliliniz olur şikayetinizde.

Binada herkes sürekli olarak arasın. Belediye ile görüşün. Herkes dilekçe falan versin polise , toplu olarak şikayet edin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı