Güvenilir ve gerçekçi sistem bakım-onarım programları

HüseyinAze

Hectopat
Yer
Azerbaycan, Bakü
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisi
Bilgisayarımda bakım onarım yapmak için hangi programları kullanmamı önerirsiniz? Güvenilir ve gerçekten çalışan programlar biliyor musunuz? Yani gerçekten çalışsın, güvenli olsun, İOBİT ürünleri gibi bilgi çalıcı olmasın ve s. Önceden teşekkürler arkadaşlar. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sordum.org'un küçük programlarını kullanıyorum, o programlar küçük fazla yer kaplamıyor ve portable(taşınabilir) yani kurulum gerektirmiyor. Örneğin hızlıca rami boşaltma, hizmetleri kontrol etme, windows update ve defenderi vb kapatma açma kayıt defteri düzenleme gibi bir ton ufak programları var.

Otomatik sürücü güncelleme sürücülerin yedeğini alma vb için Driverpack, Auslogics vb kullanıyorum.
Bilgisayarda hızlı bakım-onarım için Strelec ya da Hiren ISO'larını alıp flaşa yazdırıyorum tüm bakım programları içinde geliyor bilgisayara program kurmayla uğraşmıyorum.

Bakım-Onarım için bir flaş hazırlayıp onun içindeki sistemi açıp öyle yapmanı tavsiye ederim diğer türlü gereksiz kalabalık oluyor. Örneğin bu attığım linkteki iyi, içinde dos programlarıyla geliyor.

Bilgisayarımda bakım onarım yapmak için hangi programları kullanmamı önerirsiniz? Güvenilir ve gerçekten çalışan programlar biliyor musunuz? Yani gerçekten çalışsın, güvenli olsun, İOBİT ürünleri gibi bilgi çalıcı olmasın ve s. Önceden teşekkürler arkadaşlar. 🙂
Bitdefender Total Security - Internet Security'i kullanabilirsiniz. Keza memnun kalıp kalmamak sizin elinizde deneme sürümü olarak size süre vermektedir. Buradaki arkadaşların tavsiyesi üzerine iobitten kurtuldum. Ve şuan kafam rahat diyebilirim. Gerekli müdahaleyi zaten zamanında yapıyor kendisi. Ben sadece ek olarak sabit diskteki gereksiz dosyaları da belli periyotta temizliyorum. Ayrıca bir şey yapmanıza gerek yok. Ben bu şekilde kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım.😉

Kendi kullandığım Wise disk cleaner yazılımını öneririm.
Disk birleştirmesi ve gelişmiş temizleyici sekmesi dışında kullanmanı öneririm.

Disk birleştirme için harici uygulamaları tavsiye etmiyorum. Uygulamaların dosyalarını bozabiliyor. Dosyası bozulan uygulamalar hata veriyor. Güvenlik koruması olan oyunlar, dosya boyutu değişmesini hile olarak algılayabiliyor. Windows'un kendi sunduğu disk birleştirme uygulaması, ayarını değiştirmediysen hafta da bir birleştirme yapar.

Aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz. Windows'un kendi bakım aracını da kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı