Güvenli İnternet nasıl aşılır?

Aşmaya çalışma boşu boşuna, kapatmadığın sürece oyun oynamayazsın.

Stabil bağlantı gerekli online oyun için ve VPN paralı olmadığı sürece stabil bağlantı sunmuyor.

Ailen öyle ayarladı ise sence doğru olan o değil mi? 23.00 zaten geç bir saat. O saatte oyun oynamak yerine ailenle vakit geçirmen daha mantıklı. Sabah zaten oynama imkanın var.
Hocam arkadaşa göre doğru olan o olmayabilir, belki bilmediğimiz şeyler de vardır. Teknik konularda doğru olup olmamasını katmak bence pek mantıklı bir fikir değil.

Hocam arkadaşa göre doğru olan o olmayabilir, belki bilmediğimiz şeyler de vardır. Teknik konularda doğru olup olmamasını katmak bence pek mantıklı bir fikir değil.
Hocam bir baba olduğunuz için demek istediğimi çok daha iyi anladığınızı düşünüyorum. Zaten gece saat 23.00 yani bu saatte de ailesi ile vakit geçirmesi daha mantıklı değil mi? Ayarında kullanmış olsaydı büyük ihtimalle kısıtlamazdı zaten ebeveynleri.

Ha onun dışında zaten güvenli internet mevzusu bunun için var. Burada aşmayı öğretsek, çocuk da istenmeyen şeylerle karşılaşsa vicdanen sorumlu biz oluruz. En azından kendim için böyle.

Hocam bir baba olduğunuz için demek istediğimi çok daha iyi anladığınızı düşünüyorum. Zaten gece saat 23.00 yani bu saatte de ailesi ile vakit geçirmesi daha mantıklı değil mi? Ayarında kullanmış olsaydı büyük ihtimalle kısıtlamazdı zaten ebeveynleri.

Ha onun dışında zaten güvenli internet mevzusu bunun için var. Burada aşmayı öğretsek, çocuk da istenmeyen şeylerle karşılaşsa vicdanen sorumlu biz oluruz. En azından kendim için böyle.
Hocam çok haklısın ama istisnai durumlar da olabiliyor. Benim oğlan 3'e kadar uzaktan eğitimle ders yapıyor, sonra ortalama 7'ye kadar çalışıyor. Sonra dışarıya (bazen birlikte çıkıyoruz) çıkıyor, gelince biraz tekrar yapıp oyuna oturuyor. Şimdi ben ona bunu yapsam kızmakta tamamen haklı olur, bunun yanında çoğu arkadaşı gayet iyi ve başarılı gençler olmalarına rağmen ailelerinden kötü muamele görebiliyorlar. Tabii burada durumu bilemeyiz ama çevremde ufaklıkların haklı olduğu durumları çokça görüyorum, bu nedenle olayın arkaplanını bilmeden kesin bir yorum yapamayız. Kesinlikle doğru söylüyorsun, aile de haklı olabilir ama teknik konu olduğu için o şekilde demiştim.

E abi tamamda, benim annem babam zaten ayrılar. Dışarıya çıkayım desem, aşşağıda yaşıtım vs. yok. Sabah 8'de canlı ders için uyanıyorum, yaklaşık 3'e kadar sürdüğü oluyor (Akşam 7'de olanda var benim). Yani sosyalleşebileceğim sanalda bile pek kişi yok. Bi tek Gta 5 gibi online oyunlarda sosyalleşebiliyorum "türk/yabancı" konuşma olarak. Birde Haftasonları kurslarım var. 8'de başlıyor, 1'de bitiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı