Çözüldü "Güvenli internet" nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KFCEatbox

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar şu güvenli internet denen illeti nasıl defedebilirim? VPN kullanamam, her proxy sitesini denedim ama sonuç vermedi.
Not: Her şey cinsellik değildir.

Çözüm
Servis sağlayıcınızla görüşün güvenli interneti devre dışı bırakmasını isteyin. Onlar kapatacaktır.
Windows başlat kısmındaki arama çubuğuna CMD yazıp açılan pencereye Ipconfig yaz. Çıkan yazılar arasında default gateway in karşısındaki rakamları (genellikle 192.168.1.1 veya 1.2 olur) Google'deki URL kısmına yazmalısın. Eğer ki modem arayüzünün kullanıcı adı ve şifresini değiştirmediysen kullanıcı adı admin şifre ise kullandığın operatördür örneğin Turkcell kullanıyorsan Superonline senin varsayılan parolan olur. Eğer ki modem arayüzünün kullanıcı adı ve şifresini değiştirdiysen o kullanıcı adı ve şifreyle girmen gerekir. Arayüze girdikten sonrasını ben de hatırlamıyorum ama arayüzün yüksek bir ihtimalle Türkçe olacaktır oradan güvenli internet kutucuğunu bulup yanındaki tiki kaldırabilirsin rahatlıkla ya da bunların hiçbirisiyle uğraşamam diyorsan internet kimin üzerineyse o kişinin T.C. kimliğini çalıp operatörünüzün müşteri hizmetleriyle görüşerek de kapatabilirsin güvenli interneti kolay gelsin :D.

Windows başlat kısmındaki arama çubuğuna CMD yazıp açılan pencereye Ipconfig yaz. Çıkan yazılar arasında default gateway in karşısındaki rakamları (genellikle 192.168.1.1 veya 1.2 olur) Google'deki URL kısmına yazmalısın. Eğer ki modem arayüzünün kullanıcı adı ve şifresini değiştirmediysen kullanıcı adı admin şifre ise kullandığın operatördür örneğin Turkcell kullanıyorsan Superonline senin varsayılan parolan olur. Eğer ki modem arayüzünün kullanıcı adı ve şifresini değiştirdiysen o kullanıcı adı ve şifreyle girmen gerekir. Arayüze girdikten sonrasını ben de hatırlamıyorum ama arayüzün yüksek bir ihtimalle Türkçe olacaktır oradan güvenli internet kutucuğunu bulup yanındaki tiki kaldırabilirsin rahatlıkla ya da bunların hiçbirisiyle uğraşamam diyorsan internet kimin üzerineyse o kişinin T.C. Kimliğini çalıp operatörünüzün müşteri hizmetleriyle görüşerek de kapatabilirsin güvenli interneti kolay gelsin :D.

Konu sahibi büyük olasılıkla servis sağlayıcısı ile görüşüp güvenli interneti devre dışı bıraktı. Yine de çözüm öneriniz için teşekkürler Kenan bey. 😌

Windows başlat kısmındaki arama çubuğuna CMD yazıp açılan pencereye Ipconfig yaz. Çıkan yazılar arasında default gateway in karşısındaki rakamları (genellikle 192.168.1.1 veya 1.2 olur) Google'deki URL kısmına yazmalısın. Eğer ki modem arayüzünün kullanıcı adı ve şifresini değiştirmediysen kullanıcı adı admin şifre ise kullandığın operatördür örneğin Turkcell kullanıyorsan Superonline senin varsayılan parolan olur. Eğer ki modem arayüzünün kullanıcı adı ve şifresini değiştirdiysen o kullanıcı adı ve şifreyle girmen gerekir. Arayüze girdikten sonrasını ben de hatırlamıyorum ama arayüzün yüksek bir ihtimalle Türkçe olacaktır oradan güvenli internet kutucuğunu bulup yanındaki tiki kaldırabilirsin rahatlıkla ya da bunların hiçbirisiyle uğraşamam diyorsan internet kimin üzerineyse o kişinin T.C. kimliğini çalıp operatörünüzün müşteri hizmetleriyle görüşerek de kapatabilirsin güvenli interneti kolay gelsin :D.
Girdim ama güvenli internet kutucuğunu bulamadım bir türlü. Güvenlik duvarı durumu yazıyor, onu mu kapatayım?

Yeni konular

Geri
Yukarı