Güvenli satış nasıl yapılır?

OyunFatihi

Hectopat
Arkadaşlar merhaba öncelikle, elimde bir toplama bilgisayar var bu ürünü satmak istiyorum 2 farklı satış seçeneği var ben sarı sitede işlem yapmak istiyorum ama biliyorsunuz ürün bir kasa ben bu ürünü hadi çok güzel paketledim anlaştım Param Güvende ile satış yapacağım ürün alıcıya ulaştı adam sistemden parça çalıp sonra sıkıntı çıkarabilir mi, aklımda bu soru var ve sizin aklınıza gelebilecek sıkıntılar... Ne yapmalı; şimdi diğer seçeneğe elden satışa geçelim elden satış yapacak olsam nasıl yapacağız adam geldi okey güzel ürünü beğendi fatura mı kesmeliyiz, fatura kesmeden yapılabilir mi, nakit mi almalıyız yoksa IBAN'dan havale mi? 18 yaşına gireceğim aralıkta işlemleri babamın üstünden yapacağım daha da önce de sahibinden de donanım sattım aldım ama toplama bilgisayar biraz daha karışık gibi geldi güvenilirlik açısından sizce ne yapmalıyım? 2 senaryo için de tavsiyelerinizi bekliyorum malum ortalık dolandırıcı kaynıyor.

Param Güvende ile satış önermiyorum çünkü Türkiye'de yaşıyoruz. Kasayi ya da ayrı ayrı satacaksan parçaları elden teslim edeceksin. Kasaya alıcı çıkarsa gelir istediği testi yaptırırsın ve parayida ıbana attirirsin. Öyle fatura matura yok nesin sen işletmeci mi?

Param Güvende ile satış önermiyorum çünkü Türkiye'de yaşıyoruz. Kasayi ya da ayrı ayrı satacaksan parçaları elden teslim edeceksin. Kasaya alıcı çıkarsa gelir istediği testi yaptırırsın ve parayida ıbana attirirsin. Öyle fatura matura yok nesin sen işletmeci mi?

Toplu satacağım donanım değiştirmeyeceğim, esnafız fatura kesmek artıdan iyi olur mu diye düşündüm kargo ile gönderim alınacak risk değil diyorsunuz yani.

Evet Param Güvende ile satış yapmak mantıklı değil. Ama önce para sonra ürün şeklinde kabul eden olursa gerçi koca sistemi o şekilde yollamak her şekilde tehlikeli hiç o topa girilmez. Fatura kesme muhabbetinede girmeyin hiç.

Geri
Yukarı