Çözüldü Güvenlik duvarı açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Coskuncsk

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba başlıkta da yazdığım gibi güvenlik duvarını açamıyorum olay şöyle:

İnternet ten aktivasyon programı indirdim, indiriken Windows güvenlik duvarı virüs tespit etti ben ahmaklık edip güvenlik duvarını kapatıp tekrar indirdim ve yükledim sorunlarda zaten burada başlıyor, internete girdiğimde neye tıklasam "nerohut" diye bir site açılıyor ve 60 saniyeden geriye saymaya başlıyor (fotoğrafları aşağıda) ben de şüphelendiğimden hemen güvenlik duvarını açayım dedim fakat güvenlik duvarında da hiçbir işlev olmuyor. Tuşlar pasif, açamıyorum yanında da ünlem işareti mevcut (fotoğraflar aşağıda) yardımcı olmanızı temenni ediyorum.
1.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz sorunları gidermek için kesin çözüm, temiz Windows kurulumudur.

Her şeyde format atılmaz. Zararlı yemişsiniz gibi duruyor. Güvenlik duvarını aktif etmeye çalışmadan önce zararlının sistemden temizlenmesi gerek.

1 - Rkill ile zararlıları inaktif edin.

RKill İle Zararlıları İnaktif Hale Getirme

2 - Temiz önyükleme yapın ve zamanlanmış görevlerde yabancı şeyler varsa kaldırın.

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows

3 - Zemana AntiMalware ve EEK ile sistemi taratın. Bunlar zararlıyı bulamazsa MBAM ile de taratın.

Zemana Anti Malware: Premium ve Ücretsiz Malware Temizleme Programı

Emsisoft Emergency Kit [EEK] - Alternatif Zararlı Temizleme Aracı

4 - NetAdapter rehberini tüm tikleri işaretleyerek uygulayın. Ve tüm tarayıcılarınızı sıfırlayınız.

[Rehber] NetAdapter Repair ile İnternet Bağlantı Sorunları Onarımı

5 - Zararlı temizlendiyse güncel ve güçlü bir IS kurunuz.

Zararlı hâla temizlenmediyse imzamdan rapor 1 ve 2 ile birlikte Hijackthis raporu paylaşın inceleyelim.

Şimdi gelelim güvenlik duvarını geri aktif hâle getirmeye.

1 - Komut istemini yönetici olarak açıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
net stop MpsSvc

ENTER

Kod:
net start MpsSvc

ENTER

Kod:
netsh advfirewall reset

ENTER

Bu komutlara rağmen hâla güvenlik duvarı aktif hale gelmez ise aşağıdaki komut ile sistem onarımı yapın.

Kod:
sfc /scannow

ENTER

Bu kadar işlemden sonra sorunun çözüleceğini umuyorum. Siz de umarım yasal olmayan aktivasyon işlemi yapmaya çalışmanızın sonuçlarını anlamışsınızdır.

İyi sosyaller.

Zararlı yazılımların çoğu temizlense bile Windows üzerindeki hangi ayarı değiştirdiği tespit edilemeyeceğinden ben kesin çözümü yazdım. Bu kişi bu dediklerinizi yapana kadar 3 kere Windows kurar. Ama evet, ben de aynı düşüncedeyim...

Herşeyde format atılmaz.

Her şeyde format atılmaz. Zararlı yemişsiniz gibi duruyor. Güvenlik duvarını aktif etmeye çalışmadan önce zararlının sistemden temizlenmesi gerek.

1 - Rkill ile zararlıları inaktif edin.

RKill İle Zararlıları İnaktif Hale Getirme

2 - Temiz önyükleme yapın ve zamanlanmış görevlerde yabancı şeyler varsa kaldırın.

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows

3 - Zemana AntiMalware ve EEK ile sistemi taratın. Bunlar zararlıyı bulamazsa MBAM ile de taratın.

Zemana Anti Malware: Premium ve Ücretsiz Malware Temizleme Programı

Emsisoft Emergency Kit [EEK] - Alternatif Zararlı Temizleme Aracı

4 - NetAdapter rehberini tüm tikleri işaretleyerek uygulayın. Ve tüm tarayıcılarınızı sıfırlayınız.

[Rehber] NetAdapter Repair ile İnternet Bağlantı Sorunları Onarımı

5 - Zararlı temizlendiyse güncel ve güçlü bir IS kurunuz.

Zararlı hâla temizlenmediyse imzamdan rapor 1 ve 2 ile birlikte Hijackthis raporu paylaşın inceleyelim.

Şimdi gelelim güvenlik duvarını geri aktif hâle getirmeye.

1 - Komut istemini yönetici olarak açıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
net stop MpsSvc

ENTER

Kod:
net start MpsSvc

ENTER

Kod:
netsh advfirewall reset

ENTER

Bu komutlara rağmen hâla güvenlik duvarı aktif hale gelmez ise aşağıdaki komut ile sistem onarımı yapın.

Kod:
sfc /scannow

ENTER

Bu kadar işlemden sonra sorunun çözüleceğini umuyorum. Siz de umarım yasal olmayan aktivasyon işlemi yapmaya çalışmanızın sonuçlarını anlamışsınızdır.

İyi sosyaller.
Gerçekten çok teşekkür ederim, yardımcı oldunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı