Güvenlik Kamerası Kayıt Cihazı HDD Önerisi

Erhan Ulaş

Hectopat
Daha fazla  
Evdeki güvenlik kameralarımız için olan elimizde ki HDD eski ve yetmiyor artık 720p kayıt alıyoruz 4 kanaldan buna uygun olabilir önerebileceğiniz HDD'ler var mıdır acaba? Düşüncemiz 15 gün civarı kayıt tutabilmesi ve bu kaydı bir USB belleğe atarken hızlı bir şekilde atması yardımcı olursanız mutlu olurum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tanıdığımıza DVR ve kamera montajı yaptım. 720p çözünürlük ile 3 kamera kayıt yapıyor. 1TB OEM bir disk ile sorunsuz kullanıyorlar şu anda. Güvenlik için, NAS sistemler için üretilen HDD'leri tercih edebilirsiniz. Kayıt kapasitesi de boyut ile alakalı. 2TB bir disk ile süreyi umursamadan kullanabilirsiniz bile. :) 1TB ile ne kadar süre kullandıklarını hiç sormadım. Ara sıra uyarı verdiğini söylediler ama kendileri de sorun etmedi. Üstüne tekrar yazıyorlar ve gayet memnunlar şu an için.

Evdeki güvenlik kameralarımız için olan elimizde ki HDD eski ve yetmiyor artık 720p kayıt alıyoruz 4 kanaldan buna uygun olabilir önerebileceğiniz HDD'ler var mıdır acaba? Düşüncemiz 15 gün civarı kayıt tutabilmesi ve bu kaydı bir USB belleğe atarken hızlı bir şekilde atması yardımcı olursanız mutlu olurum :)
Wd purple iyidir arkadaştın attığı linklere bakabilirsiniz. 720 p ne kadar yer tutar bilgim yok. 3 TB HDD yeterli olur heralde. 7200 RPM almaya özen gösterin.

Kardeşim internette 150 TL civarında 1TB yenilenmiş HDD ler var, bir sürü para gömmene gerek yok bunlardan alabilirsin.
Allah korusun hırsızlık olduğunda hırsızsızın yüzünün göründüğü sahnede 1 kare atlarsa ve o hırsız bulunamazsa ne olacak? WD mor diskleri bu iş için özelleşmiş. 7/24 çalışmaya uygun. Yazılımı filan ona göre yazılıyor.

Tüm WD Purple diskler, kare kaybını azaltmak için ATA aktarımını geliştiren, genel video oynatımını iyileştiren ve çok daha fazlasını sağlayan AllFrame™ teknolojisine sahiptir.

Benim tavsiyem WD Purple.

Burada da depolama kapasite seçicisi var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı