Güvenlik kamerası için sağlam HDD önerisi

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Güvenlik kamerası sistemi için bir hard disk arıyorum. Tercihim sıfırdan yana. 320 ya da 500 GB bir HDD işimi görür. Biri 720p diğeri ise 1080h (DVR cihazında yazana göre) kamera var. Sizce sağlam hangi diski önerebilirsiniz? Hepsiburada sitesine baktığımda puanlamalar yüzünden fazla güvenemedim. 2 el yolluyormuş bazı satıcılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe nedir?
Belirtir misin ?
Maksimum 400 TL'ye çıkabilirim.

Yenilenmiş demek kartlarının değişmiş veya tamir edildiği anlamına geliyor bu da riskli oluyor. 100-200 TL daha az vereyim derken 7-8 ay sonra yeni HDD almak zorunda kalabiliyorsun.
Evet doğru ne yazık ki. Yeni bir disk masrafı yapmak istemiyorum fazla. Yenilenmiş ürünlerin kim bilir hangi parçaları değişti artık.

O bütçeyle işin bir zor kardeşim. İnternet alışveriş siteleri değil de yakınlarında güvenlik kamerası satan yerler ile görüş ellerinde az kullanılmış 2.el varsa onlara yönelebilirsin.

Çıkmaz aynısını 8TB'sini firmamızda 24 tane 720p kamera için kullanıyoruz. Bundan önce hep WD Purple kullanmıştık. Stok olmayınca mecbur buna geçtik. Geçmiş kayıtları aralıklar izliyoruz. Daha sorunlu kaydettiği bir yer görmedik.
O zaman olabilir hocam. Okuma yazma konusunda sorun çıkmayacaksa bir düşünebilirim. Dediğim gibi altı üstü 2 tane kamera var. Biri 720P diğeri 1080H. Normalde 320 GB disk vardı ve yetiyordu. Ancak bir ara bulunduğumuz konumun az yakınlarına yıldırım düşmüştü. O mevkideki bazı kişilerin cihazları yanmıştı. Bizim ise güvenlik kamerasına bağlı güç kaynağı gitmişti. Sonradan yeni güç kaynağı alıp sistemi yeniden çalıştırdık ama disk artık eskisi gibi değildi. Bir kaydediyor, bir kaydetmiyor. Disk yönetimine baktığımda disk hatası veriyordu. Kaydettiği zamanlar da disk çok yavaş çalışıyordu. Kaydediyordu ama geçmiş zamanlara falan bakmak istediğimde sistem beni haddinden fazla bekletiyor. Geçmiş kayıtlara bakmam en az 4 dakikamı alıyor. Önceden hızlıca hallediyordum bu işlemi. Fazla yüklenme yaparsa da disk hatası veriyor ve kaydı durduruyor cihaz.

O bütçeyle işin bir zor kardeşim. İnternet alışveriş siteleri değil de yakınlarında güvenlik kamerası satan yerler ile görüş ellerinde az kullanılmış 2.el varsa onlara yönelebilirsin.
Eğer olmazsa bütçeyi yükseltmek zorunda kalacağım sanırım. Dediğim gibi 320 ya da 500 GB disk aradığım için bu bütçeyi belirlemiştim kendime.

Eğer olmazsa bütçeyi yükseltmek zorunda kalacağım sanırım. Dediğim gibi 320 ya da 500 GB disk aradığım için bu bütçeyi belirlemiştim kendime.

320 ile 500 GB için bütçe normal civarında diyebiliriz ama Güvenlik HDD'lerinde ben kendimi bildim bile hep stok sorunu var. O yüzden fiyatlar bir tık üst oluyor ucuz olanlarda yenilenmiş oluyor.

320 ile 500 GB için bütçe normal civarında diyebiliriz ama Güvenlik HDD'lerinde ben kendimi bildim bile hep stok sorunu var. O yüzden fiyatlar bir tık üst oluyor ucuz olanlarda yenilenmiş oluyor.
Duruma göre bakalım yükseltmeyi düşünebilirim. Western Digital Purple demiştiniz sanırım değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı