Güvenlik takıntısı ve paranoya

Keşke benim de başıma böyle bir olay gelip güvenlik takıntısı yapsaydım.

Evimize bir kere girip, ikinci kez girmeye çalışan hırsız ile kapıştıktan sonra kendine cam saplayıp, bacağının atardamarını kesip, suçu benim üstüme atınca geceleri uyuyamaz oldum. Bu sıcakta bile cam çerçeve kapatıyorum ve sabah 6'lara kadar bekçilik yapmaktan gözüme uyku girmiyor.

Yani bunlar ufak şeyler. O kadar kasmanıza gerek yok.

Son düzenleme:
Az önce basit hesaplardan kastettiğim hesabıma girdim. Hemen yazdım çocuk dediki hesabı abim verdi kullanıyor. Şu an oyunda mesela hesap benim değildi ama pc üzerinden girdiğim bir hesaptı. Tam da bu konuyu açınca girilmesi tesadüf mü? Bak gene taktım.

Az önce basit hesaplardan kastettiğim hesabıma girdim. Hemen yazdım çocuk dediki hesabı abim verdi kullanıyor. Şu an oyunda mesela hesap benim değildi ama pc üzerinden girdiğim bir hesaptı. Tam da bu konuyu açınca girilmesi tesadüf mü? Bak gene taktım.
Bir sakin ol önce. Bu forumdan seni tanıyor da olabilir, ya da rastgele konuyu görüp sen olduğunu anlamıştır. Onlarca olasılıktan sadece ikisini saydım. Şifreleri çok güçlü şifrelerle değiştir ve bir daha girememelerini önce sağla. Sonra o şifreleri kaydet. Bir sürü insan burada tavsiye verdi sana ve gördüğüm kadarıyla onları uygularsan bir daha bu gibi iki üç tane veledin eline hesapların düşmez. Daha hesap çalmayı bilmiyorlar, acemiler işte. Sana bir şey yapamazlar.

Sizi polise şikayet edeceğim hesabımı çalıyorsunuz gibi konuşursan biraz korkarlar veya çocuk abisinin yaptığını anne babasına şikayet eder korkup onlar da abisinş azarlar iş çözülür 😄 Ama sen en iyisiönceki mesajımda dediklerimi yap o zaman korunurdun büyük ölçüde.

Şifrenizi zor bir şifre yapın ve 2 aşamalı doğrulama yapın.

Aynısı banada 2 ay önce falan olmuştu mail hesabında 2 tane daha telefon vardı Instagram'da da 2 tane telefon vardı benden takıyordum kafaya fakat sonradan tüm hesaplarımın şifrelerini 2 tane deftere yazarak güzelce yerlere sakladım ve hepsinde iki faktörlü doğrulama açık ve artık kafaya takmıyorum sende düşünme bunları düşününce daha kötü oluyor.

Ben sana herhalde 3-4 belki 5 kere detaylıca anlattım zamanında. Ama aynı konuları açmaya halen devam ediyorsun bir yerden sonra bıraktım artık.

Çok kafana takıyorsun, yapma. Kendine zarar veriyorsun cidden. Bu kadar büyütmemen lazım bu tarz şeyleri.
Sen de haklısın abi. O kadar açıkladın durumu. Aslında eskisi kadar kaygılanmıyorum. Zihinde çözümlenmemiş bir olay olduğu için sürekli kafama takılıyor. Nasıl oldu vs. + Yaşanan her garipliği direkt buna yoruyorsun. Şu anda Pc'de AV yüklü lakin hâla başka bir şekilde izlenme, bilgi çalınma gibi durumlar olabilir mi diye korkmuyorum değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı