Güz döneminde kaldığım dersleri 2.sınıfta tekrar aldım

Mantıken iki derste de bulunamayacağın için vermez. Büyük ihtimal çoğu çakışıyordur. En fazla çakışmayanları alabilirsin. Yaz döneminde tamamlaman lazım. Bu şekilde giderse uzar okul.
Şimdi ben şöyle anladım yanlışsa düzelt.Şimdi ben 2 ye geçtim ama 1 dekinden kaldığım için 2 nin dersini alamadım 1 in dersini 2 de işledim.Hadi diyelim geçtim hepsini.2 bin bahar yarıyılında işleyeceğim dersler 2 ye geçtiğimde seçemediğim dersler olacak.E hadi onları da verdim geçtim.2 bin bahar yarıyılındaki işleyemediğim dersleri nasıl vericem ben?ne zaman vericem.Tekrar mı güz dönemi harç yatırıcam bu dersleri verip üniyi bitircem?Ben bunu anladım.

Lise okur gibi düşünme. Senin okul muhtemelen şöyle ilerleyecek:

2022-2023
1. sınıf 1. dönem (tüm derslerden kaldın)
1. sınıf 2. dönem (dersleri verdin)
2023-2024
1. sınıf 1. dönem
2. sınıf 2. dönem
2024-2025
2. sınıf 1. dönem
3. sınıf 2. dönem
2025-2026
3. sınıf 1. dönem
4. sınıf 2. dönem
2026-2027
4. sınıf 1. dönem (bu bitince mezun)
2 yıllık okuyorum hocam ben.Ben bu 2 ye geçtiğimde ilk senenin kaldığım dersleri vericem heralde.Sonra 2 sınıfın seçemediğim derslerini işliycem onları vericem.Sonra bahar gelecek onları vericem.Benim okul 3 sene mi olacak yani veya 2.5 yıl

İki yıllık okuyorsan böyle olacak:

2022-2023
2023-2024
1. sınıf 1. dönem
2. sınıf 2. dönem
2024-2025
2. sınıf 1. dönem

Yani sen güz dönemi derslerini baharda alamazsın, bahar derslerini de güzde alamazsın. Öyle bir şey yok.

İki yıllık okuyorsan böyle olacak:

2022-2023
2023-2024
1. sınıf 1. dönem
2. sınıf 2. dönem
2024-2025
2. sınıf 1. dönem

Yani sen güz dönemi derslerini baharda alamazsın, bahar derslerini de güzde alamazsın. Öyle bir şey yok.
Her türlü okul yarıyıl daha uzuyor yani en az.

Her türlü okul yarıyıl daha uzuyor yani en az.
Peki şeyi sorayım o zaman ben.Şimdi ben 2 nin dersini alamayacağım için derslere gitmeme gerek var mı?1 in derslerini nasıl alıcam alabileceğim bir yer var mı?

Son düzenleme:
Şimdi ben şöyle anladım yanlışsa düzelt.Şimdi ben 2 ye geçtim ama 1 dekinden kaldığım için 2 nin dersini alamadım 1 in dersini 2 de işledim.Hadi diyelim geçtim hepsini.2 bin bahar yarıyılında işleyeceğim dersler 2 ye geçtiğimde seçemediğim dersler olacak.E hadi onları da verdim geçtim.2 bin bahar yarıyılındaki işleyemediğim dersleri nasıl vericem ben?ne zaman vericem.Tekrar mı güz dönemi harç yatırıcam bu dersleri verip üniyi bitircem?Ben bunu anladım.

2 yıllık okuyorum hocam ben.Ben bu 2 ye geçtiğimde ilk senenin kaldığım dersleri vericem heralde.Sonra 2 sınıfın seçemediğim derslerini işliycem onları vericem.Sonra bahar gelecek onları vericem.Benim okul 3 sene mi olacak yani veya 2.5 yıl
Kendi üniversitenizde olmasına gerek yok. İkinci sınıfın güz dönemindeki dersleri yaz okulunda verebilirsin. Yeter ki üniversitenin kabul ettiği yerler olsun. Diyelim yaz okuluna gitmedin. İki yıllık bile okumuş olsun. Üçüncü senenin güz döneminde verirsin. Yani okulun 2.5 Sene oluyor.

Geri
Yukarı