Güzel görünüşlü ve hızlı Linux dağıtımı önerisi

Masaüstü ortamı diye bir şey var duydun mu?

Ubuntu tabanlı :D.
Zorin Os güzel gözüküyor ama ağır. Linux Miiiiiiint :D
Linux Mint XFCE ve Fedora KDE'yi deneyeceğim.
Manjaro kullanıyorum, o kadar da zor değil aslında.
Hocam sudo apt'ye alıştığım için :D
KDE Neon kullanabilirsin. Ben kullanıyorum gayet iyi bir dağıtım.
Deneyeceğim.
Ne amaçlı kullanacaksınız Linux'u?
Ve ayrıca hocam söylemeyi unuttum. Sanal makinede (Linux'ta) kullanacağım.

Linux Mint XFCE ve Fedora KDE'yi deneyeceğim.

Hocam sudo apt'ye alıştığım için :D

Deneyeceğim.

Ve ayrıca hocam söylemeyi unuttum. Sanal makinede (Linux'ta) kullanacağım.

Sanal makineyse süper mega hızlı bir şey beklemeyin. 2 oyunu aynı anda çalıştırmak gibi. Ek olarak Dual Boot yapacağım demiştiniz.
Dual boot olarak kuracağım. İnşallah kurarken Windows tak diye gitmez çok fazla dosya ve program var çünkü 😅

Sanal makineyse süper mega hızlı bir şey beklemeyin. 2 oyunu aynı anda çalıştırmak gibi. Ek olarak Dual Boot yapacağım demiştiniz.
Öyle değil hocam Linux içerisinden VMWare kullanacağım.
Masaüstü ortamı diye bir şey var duydun mu?

Hocam Fedora'da apt komutları çalışmıyor ubuntu tabanlı değil galiba.

Son düzenleme:
Linux ile KVM/QEMU kullanın. Arayüz olarak virt-manager kullanıyorum.
Şimdi Rufus ile Fedora KDE Plasma yazdırıyorum. Çok fazla dosyam var hepsinin gitmesinden korkuyorum yanlış bir şey yaparım diye. Başka bir HDD'yi (Arta kalan Laptop HDD'si 5400RPM) ona kursam olur mu? Mesela HDD'yi çıkarttığım zaman grub hata falan verir mi?
@runit @Kerem00 @Revivmeooi

Şimdi Rufus ile Fedora KDE Plasma yazdırıyorum. Çok fazla dosyam var hepsinin gitmesinden korkuyorum yanlış bir şey yaparım diye. Başka bir HDD'yi (Arta kalan Laptop HDD'si 5400RPM) ona kursam olur mu? Mesela HDD'yi çıkarttığım zaman grub hata falan verir mi?
@runit @Kerem00 @Revivmeooi
KDE önermem. Eğer Windows'un diskine dokunmazsanız gitmez zaten ama başka HDD'ye kurarsanız da sorun olmaz fakat dual bootta Grub Windows'u görmeyebilir. HDD'yi çıkardığınızda Boot menüsünden Fedora kaybolacaktır.

Geri
Yukarı