Güzel görünüşlü ve hızlı Linux dağıtımı önerisi

Neden KDE önermiyorsunuz hocam?

KDE çok buglı ve Türkçe çevirisi yarım yamalak yapılmış bir masaüstü ortamı. Ben pek sevmiyorum.

Bu arada kurulumda kuracağınız HDD için ayrı bir EFI oluşturmanız gerekiyor dediğim işlem için. Daha önce iki ayrı diske sistem kurup sizin dediğiniz gibi kullanmadım ama tahminimce ayrı bir EFI bölümü oluşturmanız gerekir.

KDE çok buglı ve Türkçe çevirisi yarım yamalak yapılmış bir masaüstü ortamı. Ben pek sevmiyorum.

Bu arada kurulumda kuracağınız HDD için ayrı bir EFI oluşturmanız gerekiyor dediğim işlem için. Daha önce iki ayrı diske sistem kurup sizin dediğiniz gibi kullanmadım ama tahminimce ayrı bir EFI bölümü oluşturmanız gerekir.

Ne gibi bug yaşadınız?

Görünüşü güzel bir dağıtım var mı hocam? Terminalde apt/dnf komutları kullanılabilen. @Revivmeooi

Ne gibi bug yaşadınız?

Ne gibi bir bug yaşamadığımı sormanız gerekiyor :D. Öncelikle çevirisi yarım yamalak ve güzel değil. Latte denen dock uygulaması gerekli appletleri kurmama rağmen düzgün çalışmadı. Oturumu kapatırken birkaç kere sistemin donduğu oldu. Ve pek stabil değil.
Görünüşü güzel bir dağıtım var mı hocam? Terminalde apt/dnf komutları kullanılabilen.

Şu dağıtım güzel gözüküyor şu kötü gözüküyor diye bir şey yok hocam. Ama yine de POP!_OS'e bakabilirsiniz.

Konu biraz eski ancak ben de geçen hafta KDE Neon dağıtımını denedim. Görünüş güzel duruyor ancak minimal olduğundan uğraştırıyor ve kurmanız gereken paketler var. KDE tam Türkçe'ye çevrilmemiş. Arada İngilizce çıkıyor. Arayüz fazla şaşaalı geldi ve Mint Cinnamon'a döndüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı