Güzel sanatlar lisesi için nasıl bir süreç izlenmeli?

Mortis06

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 Ryzen 7 7735hs
Meslek
Öğrenci
Bu yıl kardeşim liseye geçiş yapacak ve güzel sanatlar lisesine göndermek istiyoruz. Org, bağlama gibi çalgıları çalıyor ve çeşitli çizgi film ya da kendi hayali karakterlerini vs çizebiliyor. Ben bu yeteneği üzerine kursa göndermek istedim ancak ailem dershaneye gönderdi, bu durum da zaten sorumsuz olan kardeşim üzerinde yarı yarıya başarı kaybı ile sonuçlandı. LGS'den umutsuz ancak OBP puan 85 civarında. Ne yazık ki dershane güzel sanatlar hakkında bir yönlendirme yapamıyor, birkaç lise ile görüştük ancak onlar da duyuruları bekleyin ile geçiştiriyor. Şu liseye gönderin gibi alternatiflerden ziyade güzel sanatlar lisesine nasıl başvurulur, mülakat süreci nasıldır ve mülakatlara nasıl hazırlanmalı ki buraya seçilsin, eğer seçilir ise okuduğu süreç boyunca nasıl bir yol haritası önümüze çıkacak gibi sorulara yanıt arıyorum. Eğitim sistemi ülkemizde sık güncellendiği için internetteki bilgilerin geçerliliği konusunda kararsızım. Yakın bir zaman güzel sanatlarda okuyan ya da bir tanıdığı böyle bir lisede eğitim alanlar görüşlerini belirtir ise memnun olurum. Şimdiden iyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı