Güzel sanatlar müzik bölümüne hazırlık hakkında tavsiyeler

Sosyopat Asya

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Müzik bölümüne hazırlık hakkında bilgilendirme amaçlı bir yazı yazmak istedim. Biliyorsunuz öncellikle TYT ve liseye gidecekseniz (inanın şu anki sınavının adını bilmiyorum) baraj puanını geçmek gerekiyor. Geçtikten sonra ilgili okulun yetenek sınavına girmeniz gerekiyor. Ben daha çok yetenek sınavı konusu üzerinde duracağım. Yetenek sınavında 1 ses, 2 ses, 3 ses, 4 ses tekrarı yapmanız gerekiyor. Sonrasında ezgi tekrarı ve ritim tekrarı isteniyor sizden. Son olarak çalgınız varsa çalgınız ve bir tane hazırladığınız şarkıyı söyleyip çıkıyorsunuz. Bazı okullarda dikte veya deşifre solfej isteniyor sizden. Benim tavsiyem gitmeyi düşündüğünüz okulun geçmiş senelerdeki sınav kılavuzlarını incelemenizdir. Şimdi ben bu sınavların genel olarak sınav içeriğini size anlatmış bulunmaktayım. Bu yetenek sınavlarına hazırlanırken hoca tutmalı mıyım yoksa YouTube işime yarar mı gibi konulara gelmek istiyorum. Eğer bu işte sıfırsanız bir birikiminiz yoksa bir hoca veya bölümle alakalı birisiyle çalışmanızı tavsiye ederim. Eğer durumunuz yoksa üzülmenize hiç gerek yok. Eğitim söz konusu olduğu için bazı kanallar bırakacağım. Osman öksüz, Caner başbuğa, nota terbiyecisi. Bu kanallardan Osman öksüz hocanın konu anlatımlarını dinleyip Caner başbuğa ve nota terbiyecisi vb... Kanallardan pratik yapabilirsiniz. Aklınızda sorular varsa çekinmeden yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı