Güzel ve hafif Linux dağıtımı önerisi

Ben zaten gördüğünüz gibi özelleştirilmiş bir şekilde kullanıyorum.

ISO dosyasını torrent ile indirip kurmayı deneyin, torrent ile ISO dosyasının bozulma ihtimali olmuyor.

Qbittorent ile indirmiştim hocam. İlk günlerde sıkıntı çıkarmamıştı, güncellemelerden sonra düzelmişti ama sonra yene saçmaladı. Çok beğenmiştim ama hafifliğini. Yakın zamanda tekrar kurabilirim, sağ olun.

Arch/Artix/Void. hepsi çok hafif, özellikle Void ve artix. Artix için rehberim var.

Hocam Arch aklımda vardı. Bildiğim kadarıyla en çok özgürlük tanıyanlardan birisi. Listeme ekledim sağ olun.

Hocam Linux Mint'i kurdum ama pek beğenmedim.
Linux'u özelleştirmek adettendir. Size Linux'ü öğreten en çok şey onu indirmek değil kullanmaktır. Hatta kullanılabilir hale getirmektir. O yüzden Arch her zaman komut satırına aşina kullanıcıların ilk durağı. Linux'ü öğreten budur.
Hafiflik dağıtımdan çok de ile alakalıdır. Yerinde olsam o bilgisayara Fedora GNOME kurup şu özelleştirmeyi yapardım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rust mı öğreniyorsunuz hocam?

Qbittorent ile indirmiştim hocam. İlk günlerde sıkıntı çıkarmamıştı, güncellemelerden sonra düzelmişti ama sonra yene saçmaladı. Çok beğenmiştim ama hafifliğini. Yakın zamanda tekrar kurabilirim, sağ olun.

Manjaro KDE kullanabilirsiniz, ona da macOS özelleştirmesi yapılabiliyor.

Linux'u özelleştirmek adettendir. Size Linux'ü öğreten en çok şey onu indirmek değil kullanmaktır. Hatta kullanılabilir hale getirmektir. O yüzden Arch her zaman komut satırına aşina kullanıcıların ilk durağı. Linux'ü öğreten budur.

Arch'ta 1 günde öğrenemediğimi Gentoo 1 saatte öğretti... Aslında evet kapıştırma değil ama değinmek istedim.
LFS sistemler daha çok aşinalık istiyor, son kullanıcıya önerilemez.

Arch'ta 1 günde öğrenemediğimi Gentoo 1 saatte öğretti... Aslında evet kapıştırma değil ama değinmek istedim.
LFS sistemler daha çok aşinalık istiyor, son kullanıcıya önerilemez.
Aslında Arch kurlumunun her adımını araştırırsan çok şey öğreniyorsun. Tabii, Gentoo deneme yanılma yolu yok değil(çok şey öğretiyor) özellikle de ilk denemede. LFS önermedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı