Güzellik algısı

Güzellik; Karşı cinse karşı kusur-kusursuzluk bağlamında incelenen fiziksel çekiciliktir. Çekicilik algısı toplumun diğer kesimlerinde küçük farklar gösterse de genel olarak aynıdır. Güzellik genel olarak vücut ve yüz hatlarının kusursuzluğu & uyumluluğu olarak incelenmektedir. Güzellik günümüzde genel olarak bireylerin üreme şansını arttırır. Kusurlu & uyumsuz vücut ve yüz hatları olan bireyler toplum arasında "çirkin" olarak değerlendirilmektedir.

Güzellik algısı ise toplumun bireyi güzellik ve çekiciliğine göre değerlendirmesidir. Güzellik algısı sürekli değişmektedir. Örnek olarak 14. yüzyılda Toplumda "güzel" olarak nitelendirilen kadınlar bugünlere göre daha kilolu, küçük göğüslü insanlardır. Fakat günümüzdeki güzellik algısı bunun tam tersine kuruludur. Güzellik algısının toplumda pozitif yönleri olduğu gibi negatif yönleri de vardır. "Güzel" bir insanın arkadaş çevresi ve ilişkileri daha iyiyken "çirkin" bir insanda bu durum nispeten daha zayıftır.

İşin sosyolojik ve psikolojik boyutuna gelecek olursak, öncelikle bir insanın Güzel olması yetenekli olduğu anlamına gelmez. Bir yeteneğini çekiciliğiyle harmanlayabilir, ama sadece güzelliğini sunan ve başka hiçbir icraati olmayan insanlardan hiçbir şey beklemeyin. Güzelliklerini kıskanabilirsiniz ama güzel oldukları için kendilerini kıskanmayın, Zira siz onlardan kat ve kat daha üstünsünüz. Yanlış anlamayın, yok efendim dış güzellik önemli değildir, yok iç güzelliğe önem verin gibi zırvaları tekrarlamıyorum. Dış güzellik kesinlikle belirleyici faktördür. %100 olmasa da kimi için %90, kimi için %40'dır. Ama dış güzellik faktörü kesinlikle önemlidir. Ama fiziği görünüş değil ders olarak iyi olanlar benim gözümde daha değerlidir. Kişiden kişiye bu değişir tabii. (Öğretmen değilim, zekayı kast ediyorum.)
Demek istediğim, çirkinsiniz diye kendinize küsmeyin, dönün ve portfolyonuza, geçmişinize ve başarılarınıza bakın. Yeteneklerinizi keşfedin ve kendinizi geliştirin. Güzelliğiniz artı olsun, Ama çirkinliğiniz eksi olmasın. Kendinize iyi bakın, iyi Sosyaller.
(Not: Konuda uzman vs. değilim, şahsi fikirlerimi ve araştırmalarımı paylaştım. Anlayışınız için teşekkürler.)

Bizim piyasada asyalılar çok ilgi görüyor gibi Avrupa'lı 1.50 sarışın 90 kilo kişilerede bayağı bir talep var diye hatırlıyorum tabiri caizse bizim forumda balık etli kadın diyordu birileri.
Arz talep dengesi bozuk.

Ustam bana sar ordan 152 95 kilo dul Avrupalı bayan vatandaslik alacam.

Güzel demişsiniz. Dış güzellik benim için daha ön planda diyebilirim. Yetenek konusunda da bir işte çalışmıyorsa ev işlerinde başarılı olup olmaması çok umurumda olmaz. Yanındayken mutlu hissedeyim yeter.

-160 boy -48 kilo -siyah uzun düz perçemli saç veya kısa düz perçemli saç veya kısa hafif dalgalı perçemli saç
-Hafif yukarı çekik göz
-Hayalimdeki dudak
-Japon veya Kore aksanı
-Japon veya Kore'li olması
-Cok büyük meme ve kalca olmaması
-Anime gibi sesi olması
-Kahverengi göz
-Giyim tarzında kot ve pantolon olmamalı cekette olamamalı eşofman giymeli veya mini etek
-Şirin tatlı hareketleri olmalı çok olgun olmasın
-Libidosu fazla yüksek olmasın kalpten sevsin (düzenlendi)
Hocam bırakın Türkiye'yi dünyada öyle birisi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı