Yalnızım algısı

Zehrin İrfet

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selam. Bu konuyu açmamın sebebi doğru düzgün bir cevap almak. Öncelikle insanların yalnızım algısından başlayalım. İnternette sürekli görüyorum, çok yalnızım, dolandırıcı arayınca onunla konuşuyorum gibisinden. Bu insanların gerçek hayatlarında yalnız olmadığına adım kadar eminim. Bu insanlar takipçi için, beğeni için bunları yapıyorsa çok yazık. Çünkü gerçekten yalnız olan birisinin zoruna gidebilir bu videolar. Şahsen benim zoruma gidiyor. Yalnız olmayan insanların ben yalnızım şu bu diye dolaşmaları cidden çok çok çok saçma. Kimse yalnız olan birinin ne ruh halini ne de yaşantısını bilemez. Benim hiç arkadaşım yok mesela. Ancak arkadaşı/arkadaşları olan birisinin yalnızım demesi hem arkadaşlarına ayıp olur hem de yalnızlara ayıp olur. Bu insanlar neden böyle yapıyor?

Selam. Bu konuyu açmamın sebebi doğru düzgün bir cevap almak. Öncelikle insanların yalnızım algısından başlayalım. İnternette sürekli görüyorum, çok yalnızım, dolandırıcı arayınca onunla konuşuyorum gibisinden. Bu insanların gerçek hayatlarında yalnız olmadığına adım kadar eminim. Bu insanlar takipçi için, beğeni için bunları yapıyorsa çok yazık. Çünkü gerçekten yalnız olan birisinin zoruna gidebilir bu videolar. Şahsen benim zoruma gidiyor. Yalnız olmayan insanların ben yalnızım şu bu diye dolaşmaları cidden çok çok çok saçma. Kimse yalnız olan birinin ne ruh halini ne de yaşantısını bilemez. Benim hiç arkadaşım yok mesela. Ancak arkadaşı/arkadaşları olan birisinin yalnızım demesi hem arkadaşlarına ayıp olur hem de yalnızlara ayıp olur. Bu insanlar neden böyle yapıyor?
Kimin yalnız olup olmadığına sen mi karar veriyorsun dostum. Senin yaptığında bundan farksız. Yalnızım diye şov yapan herkes bana göre ilgi çekmeye çalışıyordur.

Herkes yalnız zaten günümüzde. Asıl üzücü olan bu sahte dostluklar arasında bile yalnız kalabilmek. Herkesin yalnız ve çaresiz hissettiği anlar olur, bunun tartışılacak bir yanı olduğunu sanmıyorum. Tek yalnız olan kendimizmiş gibi davranamayız, internet alemi çok garip bir yer...
Hocam bu yalnızım bilmem ne diye video çeken kişilerin diğer videolarına bakına yalnız olmadıkları anlaşılıyor bence. Beğeni ve takipçi için yaptıkları belli.

Videoyu paylaşanın yalnız olmadığını nerden biliyorsun?
Diğer videolarına bakınca.

Hocam bu yalnızım bilmem ne diye video çeken kişilerin diğer videolarına bakına yalnız olmadıkları anlaşılıyor bence. Beğeni ve takipçi için yaptıkları belli.

Diğer videolarına bakınca.

Genelde onlar 15'lik sude veya berkecanlar olur. 2 günlük sevgilisinden ayrılmıştır veya biri arkasından küfür falan etmiştir ondan böyle tribe giriyorlar. Klasik lise ergenleri şaşırmaya gerek yok.

Okulda tanımadığı olmayan eleman story atıyordu geçen yalnızlıkla alakalı, gerçekten garip. Bende yalnızım ve bazen yalnızlık tak edip buraya konu açmıştım 1-2 tane, onun dışında ne paylaşım yaptım ne bir şey. Hakikaten yalnız olan adam belli etmiyor, edemiyor durumunu.

Yalnızlığı yaşamamış kişiler yalnızlık üzerinden duyar kasması bana çok komik geliyor etrafımda bunu yapan çok kız var, kızlar kadar neredeyse erkeklerde var olgun birisi olarak yaklaşmaya çalışıyorum fakat ergenlik etkisiyle herhalde anlamıyolar.

Geri
Yukarı