GYM'den çıktıktan sonra geri dönme isteği

selimtti

Decipat
Yer
Beyazsaray
Selam. Daha yeni idman atıp eve geldim. Tüm programı uygulayıp ekstrasını da yaptım. Fakat çıktıktan sonra "Acaba biraz daha yapsa mıydım?" diye kendi kafamda kurdukça kuruyorum. Sıkıntı şu ki düşündükçe daha fazlası türüyor. Sizde de oluyor mu? Nasıl zapt ediyorsunuz bu düşünceyi?

Bende olmuyor, sıradaki antrenman gününü iple çekiyorum sadece. Over training (gereksiz fazla çalışmak) gelişmenizi olumsuz etkileyecektir, bunun bilincinde olursanız böyle bir istek duymazsınız diye düşünüyorum.

Motive değil de, disiplinliyim diyelim. Bence bir sporcuyu en iyi motive edecek şey tünelin sonundaki ışıktır. Vücut geliştirmeciler için de bu hayalindeki vücuda ulaşmak olacaktır.

Antrenmanda gerekli enerjiyi harcayamazsam bende de bu duygu oluyor. Normal bence. Dümdüz evime gidip başka şeylere odaklanıyorum.

Antrenmanda gerekli enerjiyi harcayamazsam bende de bu duygu oluyor. Normal bence. Dümdüz evime gidip başka şeylere odaklanıyorum.
Hocam bazen antrenman öncesi kafein veya hafif şeker tüketimi oluyor bende. Enerji konusunda 40 saniye dinlensem dahi bir önceki setten daha iyi set çıkarıyorum. Yinede fazla yapmadan çıkıyorum. Sadece omuz ve karın antrenmanlarında +1 set ben kendim ekliyorum onun dışında çok enerji harcayamıyorum.

Geri
Yukarı