Çözüldü H110M-GAMING arka USB girişi bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

166770

Kilopat
Makaleler
5
MSI H110M-GAMING anakarta sahibim. 2 USB soketi bozuldu. Bundan yaklaşık 2-3 gün önce bozuldu. Farklı şeyler ile denedim ama sonuç aynı. Farklı yere takınca veya kasanın USB paneline takınca çalışıyor ama o diğer 2 sokete takınca çalışmıyor. Sizce neden bozulmuş olabilir?

MSI H110M-GAMING anakarta sahibim. 2 USB soketi bozuldu. Bundan yaklaşık 2-3 gün önce bozuldu. Farklı şeyler ile denedim ama sonuç aynı. Farklı yere takınca veya kasanın USB paneline takınca çalışıyor ama o diğer 2 sokete takınca çalışmıyor. Sizce neden bozulmuş olabilir?

Bir çok nedeni olabilir. Düzenli o girişlerde takılı herhangi bir donanım var mıydı?

Elektrik gidip gelince yanabiliyor diye biliyorum USB girişleri bu yüzden kaliteli bir PSU kullanmalısınız ya da garantisi varsa garantiye gönderin.

Ne takılı?

PSU kaliteli hocam benim. TT Smart RGB 500W 80 Plus.
Anakartın garantisi yok.
Elektrik gidip gelince yanabiliyor diye biliyorum USB girişleri bu yüzden kaliteli bir PSU kullanmalısınız ya da garantisi varsa garantiye gönderin.

Ne takılı?

Wi-Fi, klavye, mouse, USB. Her şeyi takıyordum.

PSU kaliteli hocam benim. TT Smart RGB 500W 80 Plus.
Anakartın garantisi yok.

Wi-Fi, klavye, mouse, USB. Her şeyi takıyordum.

Benim kastettiğim bahsettiğiniz bozulan girişe sürekli takılı olan donanım nedir? Wi-Fi Adaptörü de sebebiyet vermiş olabilir. Adaptörler kalitesine göre transistörleride değiştiğinden düzensiz akım ile zarar verebilir. Sizden ricam donanımı yazın ve de bozuk girişlere ışıklı herhangi bir donanım taktığınızda ışıkları yanıyor mu bu bize biraz da olsa yazılımsal bir sıkıntı mı olup olmadığı hakkında bilgilendirecektir.

Benim kastettiğim bahsettiğiniz bozulan girişe sürekli takılı olan donanım nedir? Wi-Fi adaptörü de sebebiyet vermiş olabilir. Adaptörler kalitesine göre transistörleride değiştiğinden düzensiz akım ile zarar verebilir. Sizden ricam donanımı yazın ve de bozuk girişlere ışıklı herhangi bir donanım taktığınızda ışıkları yanıyor mu bu bize biraz da olsa yazılımsal bir sıkıntı mı olup olmadığı hakkında bilgilendirecektir.

Işık yanmıyor. Taktığım Wi-Fi TP-Link.

Yeni konular

Geri
Yukarı