H110M Pro-D İşlemci Önerisi

trgskaan

Kilopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Yeni sistem topladım, biraz düşük bütçeli oldu ama performansı eski sistemimden çok kötü oldu. Nedeni nedir acaba? İşlemciyi alırken pek de güvenmemiştim, tekrar AMD alsam olmaz. Yeni sistem topladım, bu sisteme yeni işlemci alsam ne önerirsiniz?

Yeni sistem
Anakart: MSI h110m Pro-D
İşlemci: Intel g4400
Ram: 16gb DDR4 2133 MHz
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Gaming X

Eski sistem
Anakart: Asrock 970 extreme3
İşlemci: AMD phenom ii x4 955
RAM: 8gb DDR3 1333 mhz

Psu: 600W OCZ
Kasa: Zalman z3 Plus

Son düzenleyen: Moderatör:
G4400 elinde var mı? Eğer bu işlemci elinde yoksa işlemci tavsiyesi olarak uygun fiyatlı G4560-4600 alabilirsin. Bu işlemciyi de o Anakartta çalıştırman için BİOS güncellemesi gerekiyor. 16 GB RAM bu bütçeye gereksiz olmuş. AMD alacaksan Ryzen bekle.

Yeni sistem topladım, biraz düşük bütçeli oldu ama performansı eski sistemimden çok kötü oldu. Nedeni nedir acaba? İşlemciyi alırken pek de güvenmemiştim, tekrar AMD alsam olmaz. Yeni sistem topladım, bu sisteme yeni işlemci alsam ne önerirsiniz?

Yeni sistem
Anakart: MSI h110m Pro-D
İşlemci: Intel g4400
Ram: 16gb DDR4 2133 MHz

Eski sistem
Anakart: Asrock 970 extreme3
İşlemci: AMD phenom ii x4 955
RAM: 8gb DDR3 1333 mhz

Psu: 600W OCZ
Kasa: Zalman z3 Plus
G4400 biraz daha iyidir diğer AMD işlemciye göre. Yeni sistemin daha iyi sonuç vermesi lazım.

G4400 elinde var mı? Eğer bu işlemci elinde yoksa işlemci tavsiyesi olarak uygun fiyatlı G4560-4600 alabilirsin. Bu işlemciyi de o Anakartta çalıştırman için BİOS güncellemesi gerekiyor. 16 GB RAM bu bütçeye gereksiz olmuş. AMD alacaksan Ryzen bekle.
Evet işlemciyi aldım.
G4400 biraz daha iyidir diğer AMD işlemciye göre. Yeni sistemin daha iyi sonuç vermesi lazım.

evet bende öyle tahmin ediyordum ama olmadı gpu kullanımında sürekli bir dalgalanma oluyor %99 iken birden %10 düşüyor sonra 40 oluyor tekrar düşüyor yükseliyor ama çok hızlı buda takılma yapıyor oyun sırasında

G4560 da bundan çok bir farkı olacağını düşünmüyorum. Sanırım intelde en alt i5 işlemci almak gerekiyor. AMD sistemden buna geçmek tamamen hayal kırıklığı oldu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı