H110MHV3 anakartıma RGB'li bir kasa takabilir miyim?

pelinsoylu

Femtopat
RGB fanı olan bir kasa almaya karar verdim ancak anakartımın üzerinde gerekli girişleri falan var mı merak ediyorum. Sonra boşu boşuna zaman kaybı yaşanmasın.

H110MHV3 anakartıma RGB'li bir kasa takabilir miyim ve kaç adet fan bağlayabilirim yardım eder misiniz?

Dostum RGB veya ARGB'li fanlara veya LED şeritlere sahip bir kasa alırsan ışıkları yazılım ile kontrol edemezsin, anakartında RGB veya ARGB girişi yok.
Kasa fan güç girişi olarak da 1 tane var, SPEC-DELTA alacaksın diyelim, 4 tane fan var kasada, kasanın splitter kablosu var, 4 tane fanın güç kablosunu 1 uca çeviriyor, sen 1 uç kullanarak tüm fanlara güç veriyorsun.
Bu örneği kafanda iyice belle diye dedim, seçeceğin kasayı söylersen daha iyi yardımcı olabilirim.

Dostum RGB veya ARGB'li fanlara veya LED şeritlere sahip bir kasa alırsan ışıkları yazılım ile kontrol edemezsin, anakartında RGB veya ARGB girişi yok.
Kasa fan güç girişi olarak da 1 tane var, Spec-Delta alacaksın diyelim, 4 tane fan var kasada, kasanın splitter kablosu var, 4 tane fanın güç kablosunu 1 uca çeviriyor, sen 1 uç kullanarak tüm fanlara güç veriyorsun.
Bu örneği kafanda iyice belle diye dedim, seçeceğin kasayı söylersen daha iyi yardımcı olabilirim.

Dostum inan aklımda hiçbir kasa yok. Sistemim Intel Pentium G4400 ( yakın zamanda i3-6100'e geçeceğim ) GTX 750 Ti ve kasada hiçbir fan yok (işlemci ve ekran kartı harici). Okul kasası gibi bir şeye sahibim ve yan kapağınıda söktüm. Önerdiğin ucuz seviyede bu anakarta takabileceğim bir kasa var mı? Veya ben bu elimde olan kasayı nasıl soğutabilirim? Vantilatör koysam iş yapar mı :D.

Geri
Yukarı