H170 ve RX 480 Sistem Toplama

Okanr

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Bir süredir alacAğım bilgisayar için parça araştırması yapıyorum.
Son olarak bu sistemi topladım. Ancak fiyatı benim bütçeme göre biraz yüksek. Bu sistemin fiyatını 4100 dolaylarına indirebilmek için önereceğiniz ve "Bunun yerine bunu koysan performans artışı sağlarsın" diyebileceğiniz parçalar var mı ? Ben bu sistemi Vatan Bilgisayar'dan topladım. Teşekkür ederim.
Masaüstü Sistem Tavsiyelerini referans aldığım sistem aşağıdaki gibi:

Parça AdıModelFiyat
AnakartASUS H170 PRO GAMING Intel H170 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB 3.1 HDMI&DVI Anakart 560,00 ₺
İşlemciIntel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci 797,00 ₺
Ekran KartıASUS RX480 8GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı 1.125,00 ₺
RamKingston 16GB (2x8GB) HyperX FURY Black Series DDR4 2666MHz CL15 1.2V XMP Ram 388,00 ₺
SSDSamsung 250GB 750 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD 291,00 ₺
HDDSeagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk 208,00 ₺
Güç Kaynağı COOLER MASTER RS-600 B SERİSİ 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞ 246,00 ₺
KasaCOOLER MASTER SILENCIO 650 PURE MidT ATX USB 3.0 SİYAH KASA 278,00 ₺
EkranVIEWSONIC 21.5”" VX2257-mhd AMD FreeSync™ 75 Hz 1MS GAMING MONİTÖR 596,00 ₺
Klavye
Fare
Toplam 4.489,00 ₺
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba,
Tavsiye olarak böyle bir sistem önerebilirim:
Anakartı H170 yerine Z170 ile değiştirdim. Bir üst seviye anakarttır. Ve Overclock destekli olmayan işlemcilere de Overclock yapabilme imkanı sunar.
Diski WD ile değiştirdim. Kasa seçimi size kalmış. Ancak önerdiğim kasa da hoşunuza gidebilir :)
Monitörü de aynı modelin 24" olanı ile değiştirdim. Ne kadar geniş o kadar iyi :)
Ekran kartını ise Gigabyte modeli ile değiştirdim. Seçtiğiniz asus modeli Founder edition modeli. Daha çok ısınır. Gigabyte modeli ise Custom soğutmalı kaliteli bir model ve frekans hızları biraz daha yüksek yani fabrika çıkışlı az bir miktar OC'li diyebiliriz.
Sistem toplam 4200TL civarı tutuyor. Yine de pahalı gelirse eğer 4GB modelini de tavsiye ederim. Zira aralarındaki performans farkı yok denecek kadar az:
Gigabyte AMD Radeon RX480 G1 Gaming 4G 4GB GDDR5 256Bit Ekran Kartı (GV-RX480G1 GAMING-4GD)
Bununla birlikte 4000TL oluyor. Kalan 100TL'ye ise daha güzel bir kasa veya Samsung 750 EVO yerine 850 EVO modeli tercih edilebilir.

Anakart'ı MSI B150 Gaming M3 seçebilirsin. Killer LAN'ı, kaliteli ses kartı, gigabit etherneti olan kaliteli bir anakart. İhtiyacını görür. Ramleride 2133 MHz seçmelisin. Zaten ankarttan dolayı en fazla 2133 MHz frekansında çalışacaklar, CL değerini de düşük tutmuş olursun. Onun dışında bence bir şeyi kısma. Gayet iyi olmuş.

Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Konuyu yanlış yere açtığım için bir günlük ban yemiştim o yüzden cevap yazamadım.
H.Hüseyin in verdiği sistemi çok beğendim. Fiyat konusunda oldukça fayda sağlamış. Ancak dah önce sinerji den alışveriş yapmadım acaba güvenilir bir firma mıdır ?
Onur_Korkmaz benim topladığım sistem mi iyi olmuş yoksa H.Hüseyin in sistemini belirttin acaba ?

Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Konuyu yanlış yere açtığım için bir günlük ban yemiştim o yüzden cevap yazamadım.
H.Hüseyin in verdiği sistemi çok beğendim. Fiyat konusunda oldukça fayda sağlamış. Ancak dah önce sinerji den alışveriş yapmadım acaba güvenilir bir firma mıdır ?
Onur_Korkmaz benim topladığım sistem mi iyi olmuş yoksa H.Hüseyin in sistemini belirttin acaba ?
Senin topladığın sistem için yorum yapmıştım.

Technopat'ta sistem toplayan birçok kullanıcı Sinerji'yi kullanmakta. Ve sorunla karşılaşanların sayısı bir hayli az. Sorun çıksa bile güvenilir firmadır. Yardımcı olurlar sonuna kadar.
Vatan bilgisayar yerine sinerji'den toplamak fiyat olarak fazlasıyla iyi olacaktır. Tavsiye ettiğim sistem de uyumlu güzel bir sistem. Ve bütçenizden artanlar ile de güzel bir oyuncu mouse'u ve klavyesi alabilirsiniz karar size kalmış :)

Anakart biraz aşırı kaçmış bana kalırsa onun yerine Asrock b150m pro4/hyper 2133mhz, ramları kingston hyperx fury 8x2 2133mhz, ekran kartını da sapphire rx480 8GB OC şeklinde değiştirmen daha mantıklı olur. Anakarttan 250, ramlarden de 60-70 lira civarında bir kazanç elde edersin ayrıca seçtiğin ekran kartından da 1 tık daha fazla performans alırsın.

Kardeş 4500₺ ye canavar gibi sistem toplarsın. :D Tavsiyem böyle bir sistemdir;
Screenshot_20160929-233242.png

Monitör olarak ise AOC G2260VWQ6 21.5" 1ms (Analog+HDMI+Display) Full HD Fiyatı öneririm. (teknobiyotikte monitör 570 tl bi de DP port kablo alırsan 4500₺ yapıyor.)

Anladım Sinerji'nin fiyatlarını ve pc toplama sihirbazını çok beğendim Vatan'a alternatif bulmak iyi oldu.. Lactuca'nın topladığı sistem söylediğin gibi canavar gibi ama bütçe sıkıntı bende ekran ile birlikte 4000 olursa çok iyi olur.Ahmet kardeşim söylediğin anakart ve ekran kartını ne vatanda ne de sinerjide bulamadım acaba nereden satın alabilirim.

Anladım Sinerji'nin fiyatlarını ve pc toplama sihirbazını çok beğendim Vatan'a alternatif bulmak iyi oldu.. Lactuca'nın topladığı sistem söylediğin gibi canavar gibi ama bütçe sıkıntı bende ekran ile birlikte 4000 olursa çok iyi olur.Ahmet kardeşim söylediğin anakart ve ekran kartını ne vatanda ne de sinerjide bulamadım acaba nereden satın alabilirim.

Hocam asrock anakartlar şuan Teknobiyotik üzerinde satışta. Ancak Z170 Chipset yerine B150 Chipset'li bir anakart almanızı tavsiye etmiyorum. Ve "K" ibareli bir işlemciye sınırlı bütçe ile para yatırmanız doğru bir karar olmaz. Zira yukarıda da dediğim gibi işlemcide K ibaresi olmasa bile Z170 anakartlar ile Overclock yapabilirsiniz. Yukarıdaki topladığım sisteme sıvı soğutma eklenebilir o yüzden.
Arkadaşın bahsettiği Ram ise: Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz CL14 (HX421C14FB2/8)
Ve anakart: *Asrock B150M Pro4/Hyper Intel B150 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX Anakart (ASRB150M-PRO4)
Anakartı düşürerek işlemciyi yükseltebilirsiniz. 6600K seçilebilir ancak K ibareli işlemciler için en uygun anakartlar yine Z170 Chipset'li anakartlardır. Onun dışında daha performanslı ekran kartı olarak GTX1070 ekleyebilirsiniz onun için de yaklaşık +600-700TL gerekmekte.
i5 6600 veya 6600K eklemek için de tavsiye ettiğim monitörü değiştirebilirsiniz. Karar tamamen size kalmış :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı