H264 MKV'den H265 MKV çevirme

Olması gerekiyor diye biliyorum. Ayarlarından açtınız mı?
Evet ayarlar kısmını kontrol ettim. H265 seçeneklerinde düz h265, 10bit, 12bit ve h265 nvenc var nvenc seçsem hata veriyor hiç başlamıyor.
İnternetten araştırdım da sadece 1000 ve 2000 serisi kartlara desteği varmış.
Çok saçma elimdeki ekran kartları işlemcimden 10 kat daha hızlı yapar bu işlemi ama destek vermemişler. Benim bahsettiğim kartlarda da cuda çekirdekleri var ama anlayamadım artık.

Dosya Ekleri

• hnd.jpg
    hnd.jpg
    21,1 KB · Görüntüleme: 77
Evet ayarlar kısmını kontrol ettim. H265 seçeneklerinde düz h265, 10bit, 12bit ve h265 nvenc var nvenc seçsem hata veriyor hiç başlamıyor.
İnternetten araştırdım da sadece 1000 ve 2000 serisi kartlara desteği varmış.
Çok saçma elimdeki ekran kartları işlemcimden 10 kat daha hızlı yapar bu işlemi ama destek vermemişler. Benim bahsettiğim kartlarda da cuda çekirdekleri var ama anlayamadım artık.

Yeni bir teknoloji olduğunu ben de az önce öğreniyorum. Öyleyse, StaxRIP üzerinden CUDA hızlandırmalı şekilde çevirmeyi deneyebilirsiniz, kendisi Handbrake'den daha ayrıntılı bir program. NVENC ile CUDA farklı şeylerdir, ekran kartlarının üzerinde videoyu işlemek için ayrı bir donanım bulunmakta. NVENC Çevrim sırasında da bu kullanılıyor.

Bu da olmazsa sanırım QuickSync'i deneyebilirsiniz. İşlemciye dahili GPU'yu kullanır o da. Rehberde 6. nesil ve üstü desteklendiği söyleniyor fakat daha eski seri işlemcilerde de çalışma ihtimali olduğu belirtilmiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı