H45 Sıvı Soğutma Yüksek Devir Pompa Sorunu

Barısdgr

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle Selamlar.
Corsair H45 sıvı soğutma kullanıyorum fan pompa 4200 RPM'de çalışıyor ve kötü bir ses yapıyor. Anakartım Asus Strıx B250f Gamıng. Asus AI Suite 3 yükledim ancak bir türlü düşmedi. Yardım ederseniz sevinirim.
Not: Cooler Master Masterbox pro 5 kasa kullanmaktayım kasayla birlikte gelen fanlar gerçekten çok iyi şöyle bir sorum var ben bu fanları sıvı soğutma için kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pompanın bağlı olduğu fan soketi CPU_FAN ya da varsa pompa için uygun soket, oraya takın.
Yazılımda Fan Tuning yapın ve tekrar deneyin kontrol etmeyi.
Cooler Master Masterbox pro 5 kasa kullanmaktayım kasayla birlikte gelen fanlar gerçekten çok iyi şöyle bir sorum var ben bu fanları sıvı soğutma için kullanabilir miyim?
Kullanabilirsiniz fakat önermiyorum. Basınç değeri düşük fanlar, sıvı soğutucu için basınç değeri yüksek olan fanlar tercih edilmeli.
Hava radyatörden sert ve hızlı bir şekilde geçmeli.

Pompanın bağlı olduğu fan soketi CPU_FAN ya da varsa pompa için uygun soket, oraya takın.
Yazılımda Fan Tuning yapın ve tekrar deneyin kontrol etmeyi.

Kullanabilirsiniz fakat önermiyorum. Basınç değeri düşük fanlar, sıvı soğutucu için basınç değeri yüksek olan fanlar tercih edilmeli.
Hava radyatörden sert ve hızlı bir şekilde geçmeli.

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler.
Pompa AIO PUMP girişine bağlı, fan tuning yaptım fakat bir işe yaramıyor fanın devrine etki ediyor fakat pompa devri hep aynı. Cha fan girişine taksam herhangi bir sorun yaşarmıyım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı