H500 vs. MB511

Hangisi?

• MB511

Oy: 15 53,6%
  • H500

Oy: 13 46,4%

• Oy verenlerin toplamı
    28

Phospholipid

Hectopat
Makaleler
1
Sizce hangisi?
Aslında MB511’i alacağıma dair karar almıştım ama H500’den fan ve RGB kontrolcü geldiği için fikrim değişti. Arada kaldım.
Bütçe sıkıntım yok.

H500 vertical holder destekli muazzam bir kasa bence ama soğutma olarak iki kasada iyidir. MB511 alıp kalan parayla eksiklerini giderebilirsin ama H500 iyidir.

Fanları değiştirdiniz mi? Çok ses geliyor mu kasa ile beraber gelen fanlardan?
Kasa fanları direkt güç kaynağına bağlı kalınca son devirde çalıştığından ses yapıyor. Fanları birleştirip anakarta bağlayıp devir hızını kendiniz ayarladığınızda daha az ses çıkarır diye düşünüyorum.

Thermaltake View 27 ARGB 600W 80+ USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa Vertical holder destekli, yanına 4 fan ve 600 W bir PSU ile geliyor. Kasanın kendisi çoğu yerde 600 TL. Yedek olması için yanında gelenleri kenara koyabilirsiniz veya 600 TL'ye boş halini alabilirsiniz. Görüntüsü bence daha güzel fakat siz bilirsiniz. Bence ikisi arasından H500.

Kasa fanları direkt güç kaynağına bağlı kalınca son devirde çalıştığından ses yapıyor. Fanları birleştirip anakarta bağlayıp devir hızını kendiniz ayarladığınızda daha az ses çıkarır diye düşünüyorum.
Evet ama gelen fanların hepsi 3 fanlı. Böyle olunca fanların hızlarını değiştirmek zor olmuyor mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı