H500M Fan Kontrolleri ve Kasadaki Kontrolcü

Şöyle anlatiyim. Orada bütün her şey Cooler Master, yani RGB(LED) ve RPM(fan dönüş hizi) kontrolleri anakart üzerinden yapılabilir. Sizin Cooler Master ürünleri içinde geçerli, iş Corsair'e gelince RPM(fan dönüş hizi) ve RGB(LED) Corsair'in ıcue yazılımı üzerinden kontrol edebilirsin. Fan RPM hızını ayarlamak için eger ki anakartınızda yeteri kadar SYS fan girişi yoksa, çoklayıcı lazım.
Yani fan girşi yeteri kadar var mı şmdi? Zaten AiO'nun 2 fanı pompaya bağlanacak deme? Diğer 3FAnda (kasanın) SYS dediğiniz girişlere bağlanacak? ( Yanlışsam söleyin. ) Gerekli mi yani PWM coklayıcı?
Ve ilk cümleniz devrik geldi. Orası derken neyi kastettiniz mesela? Anakart üzerinden BIOS'la uğraşmak istemiyorum o yuzden bilgisayardan programla her şeyi renk, hız kontrol etmek istiyorum. Bunu yapmam için bana hangi bağlantı nereye bir yazarsanız sevinirim 🙂
Mesela: AiO 2RGB fanı pompaya, oradan USB Type-C mi nyse artık bilmom oda anakarta gibiisnden.
Teşekkürler 😁
Şöyle anlatiyim. Orada bütün her şey Cooler Master, yani RGB(LED) ve RPM(fan dönüş hizi) kontrolleri anakart üzerinden yapılabilir. Sizin Cooler Master ürünleri içinde geçerli, iş Corsair'e gelince RPM(fan dönüş hizi) ve RGB(LED) Corsair'in ıcue yazılımı üzerinden kontrol edebilirsin. Fan RPM hızını ayarlamak için eger ki anakartınızda yeteri kadar SYS fan girişi yoksa, çoklayıcı lazım.
Şimdi hocam PWM coklayıcı almam gerekiyor mu söyler misiniz lütfen. Alayım akşama kasayı kurcam cnkü. 😑

Son düzenleyen: Moderatör:
LED olarak her şeyi program ile halledeceksiniz ama iki farklı program ile, fan hizi olarak sıvı soğutmanın hızlarını Corsair'in ICUE yazılımından, kasa fanlarının hizlarini BIOS üzerinden bir kere ayarlayip geri kalanı anakart halledecek.
PWM çoklayıcı bir tane alın dursun. 10 TL'lik kablo sonuçta.

LED olarak her şeyi program ile halledeceksiniz ama iki farklı program ile, fan hizi olarak sıvı soğutmanın hızlarını Corsair'in ıcue yazılımından, kasa fanlarının hizlarini BIOS üzerinden bir kere ayarlayip geri kalanı anakart halledecek.
PWM çoklayıcı bir tane alın dursun. 10 TL'lik kablo sonuçta.
BIOS'a bulaşmadan her şeyi programla halletmek istiyorum ben. Nasıl olacak o iş? Anakart halledecek derken?

BIOS'ta ayar yaptığın zaman, anakart ne ayar istediysen fan hızlarını otomatik kendi ayarlar. ASUS'un öyle bir programı varsa onunla yapabilirsin. ASUS anakart kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır.
İşte BIOS'a bulaşmayım, istemiyorum ben.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı