H500M ve H150I radyatör için Corsair fan seçimi

Emirmetinn

Femtopat
H500M kasam, 9900K işlemcim, 2070S ekran kartım ve H150I sıvı soğutucum var. Kasa ve radyatör fanlarımı RGB Corsair fanlarla değiştirmek istiyorum fakat seçenek çok fazla. Seçim konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Bu arada ürünler yurtdışından alınacak birkaç gün içinde gidiyorum, gelirken getireceğim.

H500M önde 3 arkada 1 adet 140mm fan destekliyor. 2'li şekilde satılan Corsair 140mm fanlardan 2 adet alacağım. RGB'nin yanında hava akışı da çok önemli. En iyi performansı verecek hangisiyse onu almak istiyorum. Seçenekler:
Ql140.
Ll140.
ML140.
Sp140.

H150I PRO sıvı soğutucu için de RGB bir Corsair fan almak istiyorum. Stok şekilde gelen ML120 RGB olmayan fanlardan performans olarak çok memnunum fakat RGB olsun ve performans düşmesin istiyorum stok fanlara göre. 120mm 3 adet lazım. 3'lü şekilde gelen kutulardan alacağım. Seçenekler:
Ql120.
Ll120.
ML120.
Sp120.

HD serisi fanları koymadım zira artık üretilmiyorlarmış. Performans konusunda iyi gibi geldi ama değerlere bakarak.

Bazı modellerin RGB olanları ve olmayanları farklı CFM ve statik basınç değerlerine sahip. Bazı modellerin beyaz ve siyah olanları bile farklı değerlere sahip. Bütçe sıkıntısı yok. 2'li ve 3'lü paketler şeklinde alacağım için Hub konusunda sıkıntı yok. Gerekirse commander Pro alır geçerim. Başka bir markadan almayacağım, başka markadan öneri istemiyorum. Bu işten anlayan ve en iyi performansı hangileriyle alacağım konusunda yardımcı olacak arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var.

Üstünde gelenler kadar iyi olmaz ama SP120 olabilir. Static Pressure yani basıncı daha yüksek olması gerekiyor diğerlerine göre. ML'de iyidir. Radyatöre özel üretilmediği sürece QL ve LL'yi kasaya takarsın ancak.

LL140 RGB'leri, NZXT X62'de kullanıyorum. P5 kasada, oyun için değerim MAX. 60 derece. Boştaki değer, daha da komik 32/ 33 derece. İşlemcim i7 6850K, 4,2 GHZ. Sanırım sizin için bir fikir oluşturacaktır.

Geri
Yukarı