Radyatör ve Kasa İçin Sessiz ve Yüksek Basınçlı Fan Tavsiyesi

IBRASKA

Decapat
Kasa olarak NZXT S340 Elite kullanıyorum. Kasanın arka kısmında 120mm, üst kısmında 120&140mm'lik fan yuvaları var. Sıvı soğutucu olarak Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB İşlemci Sıvı Soğutucu - Nanokatalog kullanıyorum. Sorum şu;
  • Radyatörle birlikte gelen fanları çıkartıp, yerine Corsair'ın SP serisi yüksek basınçlı fanlarını taksam, ses ve performans konusunda fark yaratır mı?
  • Aynı şekilde egzoz fan yuvalarına da aynı fanlardan taksam uygun olur mu?
  • Eğer uygun olmazsa "sessiz ve yüksek basınçlı" fan önerilerinizi bekliyorum.
  • Bir de RGB olursa hiç fena olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans farkı olmaz gibi diyebilirim. Sessiz fan istiyorsan biraz daha özel fanlar almalısın. Kasa için Cooler Master MasterFan Pro 120-140 Air Flow RGB öneririm. Radyatör için ise Cooler Master MasterFan Pro Air Pressure 120 RGB öneririm. İnceleme konusunu da bırakıyorum bir göz at.
Cooler MasterFan PRO RGB 120-140 Air Flow & Pressure Fan & RGB Kontrolcü İncelemesi
Bütün incelemeni okudum, güzel ve faydalı olmuş. Aklıma takılan bir iki soru var. Benim kasamda radyatörü öne taktıktan sonra geriye 2 adet fan yuvası kalıyor, egzoz olanlar. Ben bu fanları kit olarak satın almak istesem hem kontrolcü hem de 2li fan içeren bir paket bulabilir miyim?
Bir de sessizlik gerçekten benim için çok önemli. Sese fazlasıyla duyarlıyım.
Yani şunu söylemek istiyorum; 2 tane 120mm radyatör için, 1 tane 120mm egzoz fan, 1 tane de 140mm egzoz fan ihtiyacım var. Ekstradan da kontrolcüye sahip olmam gerekiyor. Benim için en ekonomik paket hangisi olur?

Son düzenleme:
Bütün incelemeni okudum, güzel ve faydalı olmuş. Aklıma takılan bir iki soru var. Benim kasamda radyatörü öne taktıktan sonra geriye 2 adet fan yuvası kalıyor, egzoz olanlar. Ben bu fanları kit olarak satın almak istesem hem kontrolcü hem de 2li fan içeren bir paket bulabilir miyim?
Bir de sessizlik gerçekten benim için çok önemli. Sese fazlasıyla duyarlıyım.
Yani şunu söylemek istiyorum; 2 tane 120mm radyatör için, 1 tane 120mm egzoz fan, 1 tane de 140mm egzoz fan ihtiyacım var. Ekstradan da kontrolcüye sahip olmam gerekiyor. Benim için en ekonomik paket hangisi olur?
Dostum fanlar gayet sessiz. Linkini vereceğim kit şuan indirim de ve gayet uygun fiyatı var. Hem kasa hem soğutma için kullanılabilir. Vergi ve kargo dahil 285TL yapıyor. Bahsettiğin şekilde hiçbir markanın kiti yok malesef.
https://www.amazon.com/gp/product/B0731KRCTX/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

Dostum fanlar gayet sessiz. Linkini vereceğim kit şuan indirim de ve gayet uygun fiyatı var. Hem kasa hem soğutma için kullanılabilir. Vergi ve kargo dahil 285TL yapıyor. Bahsettiğin şekilde hiçbir markanın kiti yok malesef.
https://www.amazon.com/gp/product/B0731KRCTX/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1
Ama bu linkteki fanlar AirBalance. Senin önerdiğin ise AirFlow ve AirPressure idi.
Son bir soru daha sormak istiyorum müsadenle; kontolcü olmadan RGB çoklayıcı kablo ile anakarta bağlayıp Windows üzerinden RGB'leri yönetebiliyor muyum? Yani Windows üzerinden RGB ayarlarını yönetebilmem için illaki kontolcüye gerek var mı?

Ama bu linkteki fanlar AirBalance. Senin önerdiğin ise AirFlow ve AirPressure idi.
Evet dostum bu fanlar ikisinin ortası. :) Diğerleri stokta gözükmüyor Amazon'da. Kontrolcüsüz birden fazla fanı kullanmak için RGB çoklayıcı kablo alıp anakartın da RGB girişi varsa kullanabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet dostum bu fanlar ikisinin ortası. :) Diğerleri stokta gözükmüyor Amazon'da. Kontrolcüsüz birden fazla fanı kullanmak için RGB çoklayıcı kablo alıp anakartın da RGB girişi varsa kullanabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O zaman kontrolcü almama gerek yok değil mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı