H510M-E Prime BIOS ekranında kalıyor

ismail34

Kilopat
SSD veya HDD modeli
PX500 goodram
Merhaba, arkadaşımda "H510M-E Prime" anakart var. İşletim sistemi Windows 10. ekran BIOS ekranında kalıyormuş, sorun ne olabilir? Bilgisayarına bağlanıp, uzaktan destek veremiyorum. Buradan yardımcı olabilir misiniz? HDD / SSD yazan kısımda n/v yazıyormuş. Diğer ayarları nasıl bilmiyorum.

Merhaba, arkadaşımda "H510M-E Prime" anakart var. İşletim sistemi Windows 10. ekran BIOS ekranında kalıyormuş, sorun ne olabilir? Bilgisayarına bağlanıp, uzaktan destek veremiyorum. Buradan yardımcı olabilir misiniz? HDD / SSD yazan kısımda n/v yazıyormuş. Diğer ayarları nasıl bilmiyorum.

Herhangi bir depolama birimi algılanmıyorsa BIOS'tan ileriye gidilemez. Anladığım kadarıyla öyle de olmuş. Diskini kontrol etmesini söyleyebilirsiniz. Bağlantıyı ayırıp tekrar yapmak işe yarayabilir. Eğer disk sağlığı çok düşmüşse de böyle olabiliyor.

Herhangi bir depolama birimi algılanmıyorsa BIOS'tan ileriye gidilemez. Anladığım kadarıyla öyle de olmuş. Diskini kontrol etmesini söyleyebilirsiniz. Bağlantıyı ayırıp tekrar yapmak işe yarayabilir. Eğer disk sağlığı çok düşmüşse de böyle olabiliyor.

Sistemi alalı daha 1 yıl bile olmadı. Ama netice elektronik alet bozulmuş olabilir. Süreç içerisinde başından gelenler şunlar; önce mavi ekran, sonra BIOS ekranı sonra BIOS pilini çıkarıp takmış ekran hiç gelmemiş. Daha sonra pili tekrar çıkarıp takmış ve BIOS ekranında kalmış. Diskini nasıl kontrol edecek? Pek PC'den anlamıyor, mahallesinde bir bilgisayarcıya götürmüş, SSD bozulmuş demiş. Bağlantıyı ayırıp tekrar yapmak işe yarayabilir demişsiniz bu kısmı anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı