H61C Turbox anakartlı sistemde jack girişi çalışmıyor

KamiNoSekai

Zeptopat
Daha fazla  
Evvel vakitlerce sharkon rush ER3 satın aldım ve jack girişlerine taktım (iki çıkışlı mikrofon+hoparlör şeklinde) ardından YouTube vb. uygulamalarda ses denemesi yaptım ses gayet iyi geliyordu ancak Discord'a girdiğimde fark ettim ki mikrofon çalışmıyor. Sitenizde çeşitli konulara göz gezdirerek Realtek sürücüsü kurmamın gerektiğin fark ettim ve aynen kurdum sonra son adım kalmıştı ki uygulamayı açmaya çalıştığımda açılmıyordu anakartın üreticisi ile iletişim kurdum ancak pek de bir yanıt alamadım.
Ardından farklı yöntemler ararken bu sürücüyü indirmek haricinde başka bir yöntem yok gibi duruyor işte bu durumdada sizden yardım istiyorum sorunumu çözer iseniz pek memnun kalırım.

Not:
Microsoft'taki Realtek uygulaması denendi.
Anakartıma uygun Realtek sürücüsü denendi.
(Farklı bir yol biliyorsanız yeniden deneyebilirim)
PC ilk geldiğinde ön panel çalışır durumdaydı ve ilk kulaklığımda iki çıkışlıydı formattan sonra böyle oldu kesinlikle teknik sorun olmadığı kanısındayım.

Sistem özellikleri:
H61C Turbox anakart.
GT 750 ekran kartı.
Intel i5 2400.
16 GB Fury RAM.
237'lik SATA depolama (markasının ne olduğu hakkında fikrim yok)

https://www.akakce.com/kulaklik/en-...ofonlu-oyuncu-kulakligi-fiyati,335777913.html

Hocam anakartınızda aldığınız kulaklıkda markadan falso zaten. Paranızı böyle ürünlere yatırmayın diye tavsiye ederekten konuya geleyim, öncelikle yüklediğiniz realtek sürücülerini kaldırın.

Şurada ki driver kısmından Sese tıklayıp indirileni kurun. Kurulum bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın, ses ayarlarından varsayılan ses aygıtını realtek olarak seçin. Eğer donanımsal arıza yoksa bunu deneyin sonrasına tekrar bakarız.

Onun dışında arkada jak girişi varsa onları deneyin veya kulaklığı farklı bir bilgisayarda deneme şansınız varsa deneyin.

Hocam anakartınızda aldığınız kulaklıkda markadan falso zaten. Paranızı böyle ürünlere yatırmayın diye tavsiye ederekten konuya geleyim, öncelikle yüklediğiniz realtek sürücülerini kaldırın.

Şurada ki driver kısmından Sese tıklayıp indirileni kurun. Kurulum bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın, ses ayarlarından varsayılan ses aygıtını realtek olarak seçin. Eğer donanımsal arıza yoksa bunu deneyin sonrasına tekrar bakarız.

Onun dışında arkada jak girişi varsa onları deneyin veya kulaklığı farklı bir bilgisayarda deneme şansınız varsa deneyin.
deneyeceğim ayrıca kulaklık markası bilindik değil ancak güzel araştırabilirsiniz

ön panel jak girişleri zaten komple iptal arkadakindende sadece hoparlor çalışıyor mikrofon çalışmıyor

Geri
Yukarı