H61M-D sistem Ethernet kablosunu görmüyor

Hasan KARGIDAN

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Eski bilgisayarımda temizlik yaparken BIOS pilini çıkardım. Pili takıp bilgisayarı çalıştırdıktan sonra, bilgisayar Ethernet kablosunu görmemeye başladı. Ethernet soketi ışıkları yanmıyordu. Ethernet kartının bozulduğunu düşündüm ve gittim USB to Ethernet dönüştürücü aldım. Fakat gene çözemedim. Driverlar güncel, Realtek yazılımları güncel. Ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olur musunuz?

Anakart: H61M-D.

Dosya Ekleri

• IMG20210414141738.jpg
    IMG20210414141738.jpg
    253,3 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Eski bilgisayarımda temizlik yaparken BIOS pilini çıkardım. Pili takıp bilgisayarı çalıştırdıktan sonra, bilgisayar Ethernet kablosunu görmemeye başladı. Ethernet soketi ışıkları yanmıyordu. Ethernet kartının bozulduğunu düşündüm ve gittim USB to Ethernet dönüştürücü aldım. Fakat gene çözemedim. Driverlar güncel, Realtek yazılımları güncel. Ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olur musunuz?

Anakart: H61M-D.
Aygıt yöneticisinde Ethernet aygıtını görüyor musunuz?

Bu şekilde aygıt yöneticisi. Eksik bir şey var mı? Hata ünlemi yok.
Realtek PCIe GBE Family Controller bilgisayarınızın ethernet kontrolcüsü ve aygıt yöneticisinde görünüyor.
Ethernet'in özellikler penceresinde herhangi bir sorun belirtilmiyorsa anakartın destek sayfasından sürücüyü edinin.
Ayrıca Windows altından ağ sıfırlama ve BIOS altından BIOS ayarlarını varsayılan değerlere sıfırlamayı deneyin. Bunun için Başlat menüsündeki arama kutusuna ağ sıfırlama yazabilirsiniz. Bu arada Ethernet kablosu ve girişinin temiz olduğuna emin olun. Gerekirse bir fırça yardımıyla temizleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı