H61M-DS2 Bilgisayarı Yenilemek için Tavsiyeler

Gayet iyi bir sisteminiz var. Tek sorunu HD 6670 ekran kartı. Bunu yükseltmeniz gerek. Bütçenize göre R9 380 veya GTX 960 ya da tercihen GTX 970 gibi bir karta geçtiğinizde bu PC ile oynayamayacağınız hiçbir oyun yok.
Hocam, 2.el ekran kartları konusunda ne düşünüyorsunuz?

SAMSUNG 120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD - Vatan Bilgisayar

MSI R9 380 GAMING 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

120 GB SSD + R9 380 ile canavar gibi hızlı açılıp kapanan ve oyunları 1080p de rahatlıkla oynatacak bir PC ye dönüşür.

GTX 960'dan yana kullanıyorum alma seçeneğinde. AMD başladığı işi yarıda bıraktığı için Nvidia bir adım önde diye düşünüyorum. SSD olarak Samsung 850 EVO çok iyi bir tercih olur. Güç kaynağı olarak bunu alın iyi değilse tabiki.
Corsair CP-9020097-EU Power Supply

Yorum yapmadan önce güç kaynağının 12V'dan kaç Amper verdiğini bilmemiz lazım. Kasanin içini açıp yukarıdaki güç kaynağının üzerindeki etiketi çekip sosyale yükleyin. Böylece daha kesin yorumlar yapılabilir. 400-500W diyip içinden 300W güç kaynağı çıkabilir. Benzer durumu yaşamıştım.

Hocam çok teşekkür ederim ilginiz için. SSD aldım, hayırlısıyla bugün takacağım. Ekran kartı için de aslında GTX 960 4GB'te karar kılmıştım ama R9 380 daha mı iyidir?

Evet, internette yapılan yorumları biraz inceledim. Hakeza, GTA V için yapılan test de baya iyi görünüyor. 2GB olan değil de 4GB alsam daha mı iyi olur diye düşünüyorum?

Hocam, fotoğrafını çektim umarım doğru yerin fotoğrafını çekmişimdir.

Hocam R9 380, GTX 960 a göre 10% daha performanslıdır, ama güç tüketimi, mimari ve watt başına performans bakımından GTX 960 daha iyidir.

Yeterli olacaktır, 120W gibi bir TDP'si var GTX960'ın. Yanlış bilgi verdiysem özür dilerim. 4GB olanını alın o zaman çünkü yetiyor buradan bakılana göre.

Hocam R9 380, GTX 960 a göre 10% daha performanslıdır, ama güç tüketimi, mimari ve watt başına performans bakımından GTX 960 daha iyidir.

Yeterli olacaktır, 120W gibi bir TDP'si var GTX960'ın. Yanlış bilgi verdiysem özür dilerim. 4GB olanını alın o zaman çünkü yetiyor buradan bakılana göre.
Peki hocam sizce, 4GB ile 2GB arasında keşke dedirtecek bir fark var mıdır?
Çünkü fiyat olarak öyle aman aman olmasa da güzel bir fark var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…