H61M-DS2 Bilgisayarı Yenilemek için Tavsiyeler

Arkadaşlar merhabalar;

Bilgisayarımı oyun bilgisayarı haline getirmek istiyorum. Şu anda aslında memnunum fakat bazı oyunların yüksek ayarlarında istediğim performansı alamıyorum. Sizce mevcut durumda hangi parçaları yenilemeli ve yerine hangi parçaları temin etmeliyim. Bütçe olarak da 1000 TL diyebiliriz.

• H61M-DS2
  • Intel(R) Core(TM) i7-3770T CPU @ 2.50GHz
  • AMD Radeon HD 6670 (2048 MB)
  • 8 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM

Başka istediğiniz bilgi olursa onları da verebilirim. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Monitör, klavye gibi ürünlere ihtiyacım yok. Sadece donanımsal olarak yenilemek istiyorum.
Şimdiden çok teşekkürler. :)

SAMSUNG 120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD - Vatan Bilgisayar

MSI R9 380 GAMING 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

120 GB SSD + R9 380 ile canavar gibi hızlı açılıp kapanan ve oyunları 1080p de rahatlıkla oynatacak bir PC ye dönüşür.

Yorum yapmadan önce güç kaynağının 12V'dan kaç Amper verdiğini bilmemiz lazım. Kasanin içini açıp yukarıdaki güç kaynağının üzerindeki etiketi çekip sosyale yükleyin. Böylece daha kesin yorumlar yapılabilir. 400-500W diyip içinden 300W güç kaynağı çıkabilir. Benzer durumu yaşamıştım.

SAMSUNG 120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD - Vatan Bilgisayar

MSI R9 380 GAMING 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

120 GB SSD + R9 380 ile canavar gibi hızlı açılıp kapanan ve oyunları 1080p de rahatlıkla oynatacak bir PC ye dönüşür.
Hocam çok teşekkür ederim ilginiz için. SSD aldım, hayırlısıyla bugün takacağım. Ekran kartı için de aslında GTX 960 4GB'te karar kılmıştım ama R9 380 daha mı iyidir?

GTX 960'dan yana kullanıyorum alma seçeneğinde. AMD başladığı işi yarıda bıraktığı için Nvidia bir adım önde diye düşünüyorum. SSD olarak Samsung 850 EVO çok iyi bir tercih olur. Güç kaynağı olarak bunu alın iyi değilse tabiki.
Corsair CP-9020097-EU Power Supply
Evet, internette yapılan yorumları biraz inceledim. Hakeza, GTA V için yapılan test de baya iyi görünüyor. 2GB olan değil de 4GB alsam daha mı iyi olur diye düşünüyorum?

Yorum yapmadan önce güç kaynağının 12V'dan kaç Amper verdiğini bilmemiz lazım. Kasanin içini açıp yukarıdaki güç kaynağının üzerindeki etiketi çekip sosyale yükleyin. Böylece daha kesin yorumlar yapılabilir. 400-500W diyip içinden 300W güç kaynağı çıkabilir. Benzer durumu yaşamıştım.
Hocam, fotoğrafını çektim umarım doğru yerin fotoğrafını çekmişimdir.
IMG_8137.jpg

Hocam çok teşekkür ederim ilginiz için. SSD aldım, hayırlısıyla bugün takacağım. Ekran kartı için de aslında GTX 960 4GB'te karar kılmıştım ama R9 380 daha mı iyidir?

Evet, internette yapılan yorumları biraz inceledim. Hakeza, GTA V için yapılan test de baya iyi görünüyor. 2GB olan değil de 4GB alsam daha mı iyi olur diye düşünüyorum?

Hocam, fotoğrafını çektim umarım doğru yerin fotoğrafını çekmişimdir.
Eki Görüntüle 87554

Hocam R9 380, GTX 960 a göre 10% daha performanslıdır, ama güç tüketimi, mimari ve watt başına performans bakımından GTX 960 daha iyidir.

Hocam R9 380, GTX 960 a göre 10% daha performanslıdır, ama güç tüketimi, mimari ve watt başına performans bakımından GTX 960 daha iyidir.

Yeterli olacaktır, 120W gibi bir TDP'si var GTX960'ın. Yanlış bilgi verdiysem özür dilerim. 4GB olanını alın o zaman çünkü yetiyor buradan bakılana göre.
Peki hocam sizce, 4GB ile 2GB arasında keşke dedirtecek bir fark var mıdır?
Çünkü fiyat olarak öyle aman aman olmasa da güzel bir fark var. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı