H75 Pompası SYS_FAN'da Çalışıyor mu?

SuperbiaN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim sistemim;
  • AMD 8320 işlemci
  • MSI 970 gaming anakart
  • Corsair H75 sıvı soğutma
Sorun şu; sıvı soğutmayı gösterildiği şekilde monte ettim, anakart üzerinde sadece CPU fan 1 var geri kalan sysfan 1-2-3-4 diye gidiyor. Corsair sitesinde dediği üzeri fanları y header ile birleştirip CPU fana taktım, pompanın kablosunu ise mecburen sysfan1'e taktım. PC başlattığımda fanlar dönüyor ancak pompa çalışıyor mu anlayamıyorum.
Corsair link indirip kurduğumda pompayı görmüyor. Ne yapmam gerekiyor, acaba sorunsuz çalışıyor mudur?

1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
SYS_FAN soketleri de başlangıçta güç verir, yani çalışıyordur. Soket 3 pinden oluşuyorsa görmeyebilir veya sadece CPU_FAN soketinden okuyor olabilir.
Pompayı CPU_FAN'a bağlayıp, fanları da SYS_FAN'a bağlarsan düzelir, bir sorun da çıkmaz.

Dediğinizi yaptığımda yine de programda görmüyor evet.
Sitesinde şöyle diyor; "The 3-pin connector extending from the waterblock can be connected to any non-CPU fan header on your motherboard. For the fans, you’ll want to connect the included Y-cable to each of those fans, and then connect the opposite end to the CPU fan header on your motherboard."
Pompasından çıkan kablo 3 pin, fanlardan çıkan kablolar ise 4 pin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı