H81 anakart mikrofonda cızırdama

shinigamikaaa

Kilopat
Bilgisayarımla yaptığım sesli görüşmelerde arka planda karşı tarafa elektrik sesi gidiyor. Mikrofonun ayarları olduğu kısımdan dinle dersem hatta kendimde duyuyorum. Daha önce bir teknik servis 1 ay önce bakım yapmıştı. Anakartı söküp taktı, tozunu aldı, BIOS pilini taktı çıkardı vs. Sonra birden ses kesildi. Mutlu mesut kullanmaya başladım. Windows 10 bilgisayarıma format attım 2 gün önce.Tekrar o elektrik sesine benzeyen cızırtı geri döndü.Via 10 driver kurulu. Eğer donanımsal olsa formatla neden gidip geri gelsin diyorum. Ön jak-arka jak-10 ayrı mikrofon kulaklık vb tüm denemeleri yaptım. Driverları silip tekrar kurdum. Eklentileri iptal edip tekrar tekrar denedim sonuç alamadım. Bu tarz basit aşamalar dışında tavsiyeniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Masaüstü PC ise buna gelen topraklama hattının teması (kasanın tam olarak topraklanıp topraklanmadığı, bu iyi değilse kontrol kaleminin kasanın boyasız, metal olan bir yerine temasında çok hafif yanabilir) ve binanın asıl topraklama hattının çok sağlıklı (Kuvvetli) olup olmadığı üzerinde durun. Topraklama çok iyi olduğunda elektriksel türden olan cızırtılar kolayca kaybolur. Kolay gelsin.

Merhaba. Masaüstü PC ise buna gelen topraklama hattının teması (kasanın tam olarak topraklanıp topraklanmadığı, bu iyi değilse kontrol kaleminin kasanın boyasız, metal olan bir yerine temasında çok hafif yanabilir) ve binanın asıl topraklama hattının çok sağlıklı (Kuvvetli) olup olmadığı üzerinde durun. Topraklama çok iyi olduğunda elektriksel türden olan cızırtılar kolayca kaybolur. Kolay gelsin.
hocam formattan sonra geri donmesini nasil açıklaeiz.
Aynı dertten muzdaripler için açıklama .Onlarca ses driverı indirdim. İntel için ses kartı driverlerının konuyla alakası olmadığını anladım .Otomatik driver yükleme programcıkları var. O kafasına göre yükledi reset attı. Hem ses kartım düzgün yüklendi hem de cızırtı gitti

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı