H81H3-M3 için 8 GB 1600 MHz RAM önerisi

Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Yok.
Merhabalar. Ben yakın zamanda mevcut olan ana kartıma 8 GB 1600 MHz bir RAM almak istiyorum fakat uyup uymacağından şüphe duyuyorum.

• Anakart Modeli: H81H3-M3

Eğer uyuyorsa 8 GB 1600 MHz'lik ucuz ama kaliteli RAM'ler önerirseniz sevinirim.

Yok mu yardım edecek ?

Hayır 2x4 kullanıyorum. Eğer ileride 16 GB yapma düşünceniz yoksa size de çift modül öneririm.
İşte ilerde 16 gb gibi fikrim var ama şimdi ben 8 gb ram 1600 mhz alsam diğerinide ilerde de alsam toplamda 3200 mhz eder ama anakartda 1600 mhz yazıyor ondan şüphelendim.

Toplamda 3200 MHz etmez. O sadece her bir RAM'in çalışma hızıdır. İkisi de 1600 MHz olursa yine 1600 MHz'de çalışır.
Hmm yani ne kadar hızı yüksek RAM takarsan tak 1600 mhz de çalışacak? doğru mu anladım ?
O zaman aklıma bir soru takıldı. Ben 16 GB ram alsam "8x2" diye ikiside 1600 mhz olsa bir tane RAM iptal mi olucak? Çünkü anakartın üzerinde "Dual 1600 Mhz" yazıyor.

Hayır öyle bir şey yok. İkisi de 1600 MHz hızında çalışacak. Dual Channel desteği varsa Dual olarak çalışır. Bu da hızla değil, bant genişliğiyle ilgili. Zaten anakart desteği dışında bir gereksinimi yok. Yoksa da normal bir şekilde kullanabilirsiniz.

Hayır öyle bir şey yok. İkisi de 1600 MHz hızında çalışacak. Dual Channel desteği varsa Dual olarak çalışır. Bu da hızla değil, bant genişliğiyle ilgili. Zaten anakart desteği dışında bir gereksinimi yok. Yoksa da normal bir şekilde kullanabilirsiniz.
Çok teşekkürler. Son bir sorum olucak. Ben 8x2 alırsam mı daha performanslı olur yoksa direk 16 mı ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı