H81M-D R2.0/G3258 overclock sorunu

EDMRL

Hectopat
Daha fazla  
Merhalar, Technopat makalelerini okuyarak başlıkta belirttiğim işlemcime overclock uygulamak istedim. Ancak direktiflere harfiyen uymama rağmen ayarları kaydedip çıktığımda Windows (10pro/64bit) seri olarak restart atmaya başladı(otomatik onarım..... yazıyordu). BIOS sürümüm güncel, neden bu hatayı aldığım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Denediğim değerler : (4.4/1.3watt - 4.0/1.3 watt - 4.0/1.2watt)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin zaten stok voltajı 1.2 volt dostum. 4.4'e sabitlerken voltajı 1.350 yaptık bir H81M P33 ile. Bunu birden yapma. Değerleri yavaş yavaş çıkart.

İşlemcinin zaten stok voltajı 1.2 volt dostum. 4.4'e sabitlerken voltajı 1.350 yaptık bir H81M P33 ile. Bunu birden yapma. Değerleri yavaş yavaş çıkart.
Konudan yıllar geçti bende Overclock yapmak istiyorum video veya görsel var mı bu işlemciler için?
Doğrusu hiç Hız Aşırtma yapmadım doğrusu nasıl yapılır yardımcı olursanız sevinirim.. :melek:

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı