H81M-D R2.0 Sistemde UEFI Windows 8.1 Yavaş Açılması

Servise 40 saniyede açılıyor dedim. Servis gayet normal olduğunu ve sadece SSD kullanılan sistemlerde hızlı açılabileceğini söyledi. Şok oldum. Windows 10 yükseltmesinide yaptım fakat aynı.

Bir sürü hata var. Hiç birini çözemedi.

Güvenilirlik izleyicisi.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence sistemin hantallaşmasını sağlayan windows donanım hataları. Bende yavaş açılma sorunuyla uğraşıyorum ve ne zaman sistem yavaş açılsa burada windows düzgün kapatılamadı yazıyor. 1 senedir bu olayla uğraştım. Defalarca format attım. Yok; çözüm bulamadım. Ulaştığım sonuç:hata windows kaynaklı değilmiş. Sanırım bios temelli yada anakart kaynaklı bir donanım arızası. Artık önemsemiyorum. 4000 tl'lik sistemim var var ve hala hata...

Açıkçası garantinin de birşeyden anladığını sanmam. Bakarlar bozuksa değiştirirler. Sence anlayabilirler mi o bozukluğu? Sanmıyorum... Bakarlar sistem açılıyor. Çalışıyor. Hiç bakmazlar çakışma var mı,uyumsuzluk var mı; hata kodları neden verilmiş. Düzeltirlerse amenna. İşini kendin göreceksin vesselam...

Online servise sordum. Hatta abartarak 70 saniye dedim. Normal dediler. Alttaki konuda da paylaştım ama @Asım Demir arkadaşımız laf atmak için normal dedi. Üstüne bir de ceza verdi. Sana soruyorum burada biz sorun olarak görüyoruz da sen nasıl sorun olarak görmüyorsun? Bilmediğin şeylere yorum yazmak zorunda değilsin. Gururuna yediremeyip bir daha ceza verirsen şaşırmam.

Asus Online Servis İlgisi

Son düzenleyen: Moderatör:
Online servise sordum. Hatta abartarak 70 saniye dedim. Normal dediler. Alttaki konuda da paylaştım ama @Asım Demir arkadaşımız laf atmak için normal dedi. Üstüne bir de ceza verdi. Sana soruyorum burada biz sorun olarak görüyoruz da sen nasıl sorun olarak görmüyorsun? Bilmediğin şeylere yorum yazmak zorunda değilsin. Gururuna yediremeyip bir daha ceza verirsen şaşırmam.

Asus Online Servis İlgisi
Hocam olayı çözdüm. Biosta windows boot kısmı 1. sırada olmuyor, hdd bölümü ilk sırada oluyor, ilk hdd'nin tamamı taranıyor, sonra boot kısmı taranıyor. Ben Ssd aldım. Biostan uefi kurulumlu boot kısmını 1. sıraya aldım. Açılış 20 saniye. Açılış derken sıfırdan açılış süresi bu, hazırda beklet yada hızlı başlatma değil.
İlk işin biosu düzeltmek olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı