Çözüm H81M-PLUS Windows 10 0xC1900101 - 0x20017 SAFE_OS Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Huskiey

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle belirtmek isterim ki bu sorunu yaşayan bir çok kullanıcı var ve forumda konu açanda mevcut. İnternetten öğrendiğim kadarıyla farklı yollar ile bu sorunu çözüp Windows 10 yüklemeyi başaran kişiler var fakat anlatacağım çözümün dışında ki her türlü girişimim başarısız oldu. Uzun lafın kısası bu çözüm sizin için belki de çözüm olmayabilir. Neden? Çünkü sorun ya CPU yada anakart ile ilgili olduğunu öğrendim. Yani sizin sisteminiz farklı olabilir ve aynı sonuçu alamayabilirsiniz, hatırlatıyım. Konuya dönersek, Windows 8.1 kullanıyordum. Windows 10'a yükseltme yapmak istedim fakat başaramamıştım. Yüklemenin ilk aşamısını geçiyor fakat ikinci aşamaya geçerken boot etmesi gerekirken boot etmiyordu."0xC1900101 - 0x20017" sayılı hatayı veriyordu.

Screenshot (17).png

Bu hatanın ingilizce versiyonu sadece. Daha sonra temiz kurulum yapmak adına USB den ISO olarak boot edip yüklemeyi denedim fakat boot etmedi. Bütün gün internette araştırma yaptım fakat bir türlü çözümünü bulamadım ta ki bunu buluncaya kadar. Anakartım başlıkta yazdığım gibi ASUS H81M-PLUS ve CPU ise G3258.

ASUS'un optimal seçeneği ve RAM ler için XMP açıktı. Yani PC bi nevi OC edilmiş durumdaydı. BIOS'dan ayarları sıfırlayıp (Overclocku kaldırarak yani) birde öyle boot etmeyi denedim ve başardım. PC'mi Windows 10'a yükselttim ve bu konuyuda o PC'den yazıyorum. Sanırım sorun Intel'in CPU ile alakalı bir driver ından kaynaklanıyo oluşu. Detaya giremiyeceğim fakat sonuç olarak sistemi düz olarak kullanıp boot ederseniz (en azından benim için) sorun çözülüyor. Windows 10'a geçemiyeceğim için üzülmüştüm ama yanılmışım. :)

Merhabalar
benim sorunumda safe_os aşamasında apply_image işlemi sırasında bir hata oluştu şeklinde.Acaba bana da bir yol gösterebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı