H97M Plus BIOS Güncellemesinden Sonra Açılmama Sorunu

erknrd

Hectopat
Arkadaşlar anakartım Asus H97M-plus. Uygun BIOS updatesini Motherboards | H97M-PLUS | ASUS Global bağlantısından indirip flash'a attım. BIOS'tan update dedim, PC kapandı ve açılmıyor. Tuşa bastığımda PC açılıyomuş gibi olup kapanıyor 2 kez. Sonra devamlı çalışmaya başlıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını VGA ile bağlıyordum HDMI ile bağladım sonuç aynı, acaba bir ayarında mı sorun var? BIOS'u aldığım zamanki haline çevirdim. Onboard olarak çalışıyor bilgisayar ancak ekran kartını bağladığımda görüntü gelmiyor.

Bende de temizlik sonrası oluyordu. Ekran kartını çıkartıp bir süre öyle kullandım (yaklaşık 1 saat) sonra ekran kartını takıp çalıştırdığımda düzeliyordu.
Edit: Bios ayarlarınızda onboard ekran kartını kapatıp deneyebilirsiniz eğer onu yaptığınızda çalışmazsa biosu fabrika ayarlarına getirmek için pili çıkartıp bir kaç kere başlatma tuşuna basıp 5 dakika bekleyin. Sonra tekrar eski haline gelecektir.

Bende de temizlik sonrası oluyordu. Ekran kartını çıkartıp bir süre öyle kullandım (yaklaşık 1 saat) sonra ekran kartını takıp çalıştırdığımda düzeliyordu.

Bilgisayar bu sabah geldi çalışıyordu BIOS güncelledim böyle oldu, ekran kartını bağlayınca monitöre görüntü gelmiyor. Onboard olarak kullanınca sorunsuz görüntü alıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı