Haber kanallarının ABD seçimini vermesi

Parti Şapkası

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün geceden beri dikkatimi çekti. Bütün haber kanalları sanki kendi ülkemizde seçim oluyormuşçasına ekranda kocaman seçim tabloları, tartışma programları, ABD muhabirine bağlanma falan ne oluyor arkadaş? Daha yeni deprem oldu 100'den fazla insan hayatını kaybetti ama haber kanalları hiçbir şey olmamış gibi ABD seçimini gösteriyor. Ne çabuk unutuldu? Yas ilan edilmesi gerekirken, her yerde siyah kurdele olması gerekirken, tartışmaların iş ahlakı bozuk, insan hayatına değer vermeyen, para ve rant için kalitesiz bina dikenler üzerine olması gerekirken gidip de ABD seçiminin gösterilmesi çok büyük saygısızlık ve terbiyesizliktir!

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün geceden beri dikkatimi çekti. Bütün haber kanalları sanki kendi ülkemizde seçim oluyormuşçasına ekranda kocaman seçim tabloları, tartışma programları, ABD muhabirine bağlanma falan ne oluyor arkadaş? Daha yeni deprem oldu 100'den fazla insan hayatını kaybetti ama haber kanalları hiçbir şey olmamış gibi ABD seçimini gösteriyor. Ne çabuk unutuldu? Yas ilan edilmesi gerekirken, her yerde siyah kurdele olması gerekirken, tartışmaların iş ahlakı bozuk, insan hayatına değer vermeyen, para ve rant için kalitesiz bina dikenler üzerine olması gerekirken gidip de ABD seçiminin gösterilmesi çok büyük saygısızlık ve terbiyesizliktir!
ABD seçimi ülkemiz için önemli. Doların artmasını etkiliyor. Ama hiçbir şey olmamış kısmı saçma. 4 gün boyunca 7/24 deprem yayınları yaptılar.

Hiçbir şey olmamış gibi kısmına katılmıyorum, depremden itibaren çoğu ana haber bülteni 7/24 deprem bölgesinden yayın yaptı.

ABD seçimi krtik bir seçim, dolayısıyla bu kadar önem görmesi normal diye düşünüyorum. He, bazı kanalların bizdeki seçimlere benzer tabelalandırmalar yaptığını gördüm. Bu kadar detaylı şeyleri ben de doğru bulmuyorum.

Amerika tüm dünyada belirleyici ülke olduğu için vermeleri normal ki zaten olması gereken de o dünyada adamlar 1. ülke geçiyor.

Kimse bana katılmamış ama hatırlatırım ki "dolardan bizene" diyen adamların havuz medyası kendi ülkesinin gündemini umursamayıp, gidip de sürekli ABD seçimini gösterirse ben orada bir çelişki olduğunu açık net söylerim. ABD dünyanın kaderini etkiliyorsa o zaman maaşını dolarla mı alıyorsun diye soran kişilere gereken cevabı vermesini de bilecekler.
Ayrıca 100'den fazla kişinin öldüğü bir doğal afet için 4-5 gün canlı yayın yapılması yeterli mi yani? Bu kadarcık mı? Kafi gördüğünüz olay bu mu? Ben de çok üzerine gidilmesi taraftarı olmasam bile gerçekten hiçbir şey olmamış gibi seçimlerin gösterilmesinden rahatsız oldum. Bu durum açık net ikiyüzlülüktür. Çünkü "dolardan bizene!" "ABD'den bizene!" Böyle diyor onların babaları.

Kimse bana katılmamış ama hatırlatırım ki "dolardan bizene" diyen adamların havuz medyası kendi ülkesinin gündemini umursamayıp, gidip de sürekli ABD seçimini gösterirse ben orada bir çelişki olduğunu açık net söylerim. ABD dünyanın kaderini etkiliyorsa o zaman maaşını dolarla mı alıyorsun diye soran kişilere gereken cevabı vermesini de bilecekler.
Ya onlar da biliyor doların onlar için önemli oluğunu. Bazı insanları kandırmak için böyle söylüyorlar. Millet de bunlara inanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı